Kaspersky blokuje internet


(Emosik) #1

Tak jak w temacie. oto log z hjt http://www.wklej.org/id/85fdd1b679 , zainstalowalem kasperskiego na 2 kompach i na 1 jest wszystko dobrze a na drugim jest internet z Vodafone i wydaje mi sie ze kasperski blokuje internet .. Niewiem czy do konca chodzi o kasperskiego dlatego dalem loga z hjt. prosze o odp


(Enter6000) #2

Log jest czysty, więc to prawdopodobnie wina Kasperskiego. Która wersję zainstalowałeś?


(huber2t) #3

Pokaż jeszcze log z Combofix


(fastman92) #4

Jak chcesz nadal Kasperskiego używać, a naprawić problem: Wejdź do Panel sterowania\Połaczenia sieciowe\Połaczenie* Klik prawym/ właściwości i odinstaluj tam coś z nazwą Kaspersky. Ja to kiedyś robiłem i net zadziałał.


(Emosik) #5

mozesz dokladniej opisac jak to zrobic? Wersja kasperka to 7.0.1.325.pl . w panelu sterowania na połączeniu jest kaspersky ale nie da sie go chyba odinstalowac. Bynajmniej z tego komputera (w tym kompie normalnie działa kasper z ta sama wersja). Odp plz


(Enter6000) #6

Tu jest opis, jak wykonać log z Combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

Jeśli problem powoduje Kaspersky, to wyłącz na 3 minuty ochronę systemu klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę w trayu, następnie wstrzymaj ochronę, ustaw na 3 minuty i kliknij na pierwszą opcję. Po wyłączeniu ochrony, zobacz, czy Internet jest nadal blokowany.


(Emosik) #7

Teraz nie mam dostepu do tamtego komputera ale kasperka wyłączałem całkowicie i wiem ze jak go wyłączylem to net działał. Sprobuje z wylaczeniem samej ochrony ale czy to ma znaczenie ?


(Enter6000) #8

Otwórz Kaspersky Internet Security. Wejdź w Ustawienia. Następnie w sekcję Ochrona > Zapora sieciowa.

Kliknij 'Ustawienia'. Pojawi się okno, w którym klikniesz w zakładkę Strefy i usuniesz wszystkie, jakie tam są. Po tej operacji zatwierdź Ok i ponownie uruchom komputer.


(Emosik) #9

choodzi o reguły dla aplikacji ? jakie utworzyłem żeby firewall nie blokował ?? Czy o strefy gdzie sa tam tylko 2 połączenia


(pakierhakierxd) #10

o stefy tam gdzie sa 2 polaczenia:)


(Emosik) #11

niestety ale to nic nie zmieniło..a po 2 mogłem usunąć tylko 1 połączenie a nie 2. I jak sie połączam to kaspersky sie pyta czy dodać połączenie do Strefy zaufanej,czy ustawic jako internet lub jako sieć lokalna, w dodatku jest do ustawienia czy ma być to połączenie ukryte czy nie, więc co zaznaczyc?


(Emosik) #12

widze ze nikt nie wie ocb wiec koniec tematu,zmienilem kasperka na noda32 3.0 ...