Kaspersky internet security 2009 - jak skasowac wirusy?

podczas skanowania wykryło mi takie cos :

http://w671.wrzuta.pl/obraz/4DuA3KzjB3s/clipboard01

jak mam je skasowac ? ;/

Zaktualizuj programy w których wykryto luki.

jak mam to zrobic ? czy to sa wirusy ?

Nie. To są potencjalnie niebezpieczne błędy w nieaktualnych wersjach programów.

Wystarczy zaktualizować je/zainstalować nowszą wersję i problem z głowy. :slight_smile:

mam zainstalować mnowsza wersje office ? mam microsoft office 2007… czy kasperski bedzie mnie informował ze jakis wirus chce mnie zaatakowac ? czy wyskoczy okienki zeby zablokowac itp ?

mam ustawione tak:

http://w831.wrzuta.pl/obraz/2yp6hDeygjc/clipboard01

W kolumnie Zagrożenie w wykrytych lukach masz adres z informacjami.

zainstaluj poprawki do office 2007, aha jak masz wykupioną licencje (nie trial)na KIS lub KAV 7.0 lub 2009 to możesz za darmo dokonać aktualizacji do wersji 2010

mam KIS 2009 wykupiony na rok, wiec jak zrobic ta aktualizacje ?

jezeli nie zainstaluje tych poprawek to czy bedzie to zae soba niosło jakies zagrozenia ? :smiley: pytam z ciekawosci :slight_smile:

Z tego co widzę, masz 5 luk w Microsoft Office. Załatać tych luk można poprzez włączone aktualizacje automatyczne Windowsa, albo Microsoft Update, ale musi ten Office być legalny. Masz także stare wersje Firefoxa, Irfan View i Macromedia Flash. Musisz te programy odinstalować i zainstalować aktualne wersje (albo zaktualizować po prostu). Kaspersky IS 2009 wykrywa tylko luki w programach a ich usunięcie nie należy do niego. Luki te to tylko jakieś tam zagrożenie ale nie wirus, robak czy trojan. Luki bywają wykorzystywane przez hakerów do ataku na komputer. Warto zawsze aktualizować Windows i programy zainstalowane na komputerze.

ok zaktualizuje te programy Firefoxa, Irfan View i Macromedia Flash… office niestety nie jest legalny :frowning: czy KIS bedzie mnie informowal o ataku ?

Jak nie chcesz płacić za oryginał to zainteresuj się pakietem biurowym OpenOffice…

Polecam zainstalować KIS 2010, który kilka dni temu wyszedł w polskiej wersji. Przy odinstalowaniu starego, pozostaw na komputerze dane aktywacji (będzie taka opcja). Licencja będzie działała również na nowym. http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial

W KIS 2010 wykrywanie luk jest osobną czynnością, której nie potrzeba wykonywać za każdym razem przy skanowaniu komputera, w starszej wersji domyślnie szukało luk razem z poszukiwaniem wirusów.

Poprawki jak poprawki, podnoszą bezpieczeństwo, choć czasem Kasper jest za bardzo do przodu i informuj o lukach na które nie ma jeszcze lekarstwa.

Zainstaluj sobie darmowego Open Office’a.

ok, dzięki za rady