Kaspersky Internet Security 2011 vs Comodo Intenet Security

Witam

Mam wielki problem,a mianowicie to dylemat,ponieważ nie wiem co już w końcu jest lepsze.Pomóżcie mi doradzić jakiego antywirusa z dobrym firewallem wybrać pomiędzy Kaspersky Internet Security 2011,a Comodo Intenet Security.Co tak w ogóle pomiędzy tymi dwoma antywirusami jest tak naprawdę lepsze tak szczerze i otwarcie prosiłbym o doradzenie (wybór).

Tylko nie patrzcie na cenę,bo ja nie zwracam na nią uwagi,tylko na lepszą ochrone systemu.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Ps.Pamiętajcie nie zwracać na cenę.

Ja jestem za Comodo Internet Security. Natywne wsparcie dla x64, minimalna zasobożerność, częste aktualizacje bazy danych wirusów. Byłem także użytkownikiem KIS, ale zrezygnowałem.

Witam Ponownie

Z tego co jeszcze mi się ubiło to,że w Comodo Internet Security 64 bit przy skanowaniu plikow 64bit na Windows 7 skanowanie się przecina po czym się zawiesza.

Czy ktoś się orientuje czy to zostało naprawione.

Ps.Dalej Proszę o dalsze propozycje z góry raz jeszcze dziękuje i Pozdrawiam.

Ps2.Znalazłem jeszcze ciekawy news i nie wiem co ja już mam sądzić.

Kontrowersje wokół Comodo

Sprzedawanie certyfikatów SSL twórcom wirusów komputerowych. Dzięki temu ich malware może atakować użytkowników z poziomu “bezpiecznego” protokołu HTTPS. Comodo co prawda reaguje, jeśli podeśle się im URL, który korzysta z ich certyfikatu do uwiarygodnienia dystrybucji złośliwego oprogramowania. Tylko co z tego, skoro ta sama strona po utracie certyfikatu jest w stanie uzyskać go jeszcze raz, a osobie zgłaszającej problem każe się siedzieć cicho?

Dorzucanie do swojego oprogramowania toolbaru (dawniej SafeSurf, obecnie HopSurf — cóż za ironiczna zmiana nazwy). Softpedia już raz oznaczyła przez to oprogramowanie Comodo jako spyware i usunęła ze swoich zasobów.

Comodo Internet Security (Firewall, AntyVirus i AntiMalware), Comodo Backup, Comodo system Cleaner, Comodo SecureEmail i Comodo EasyVPN od najnowszych wersji zaczęły zbierać dane na temat tego, jak użytkownicy korzystają z oprogramowanie. Firma Comodo nie wyklucza odsprzedaży tych danych firmie trzeciej, informując przy tym, że jeśli to nastąpi, dane w przypadku niektórych programów zostaną zanonimizowane. Z powyższego wynika więc, że dane które Comodo zbiera mogą posłużyć do identyfikacji użytkowników.

Już gdzieś to czytałem, IMO to bujdy.

kaspersky o wiele lepszy nie daj się zwieśc

Witam Ponownie

Jeszcze bym prosił o podanie jakiś szczegółów (konkretów) dlaczego warto wybrać ten,a tym antywirusem.

Ogólnie to tak jak widziałem to kaspersky potrafi przepuścić nie które rzeczy i je zainstalować,podobno comodo potrafi zblokować i nic zainstalować.

Tylko za kim jeszcze wybiore,któregoś antywirusa chce mieć pewność dlatego to już wierze w was.

Pozdrawiam.

Ps.Jeśli to by chodziło o inne antywirusy jak Avira,Avast,Norton to już bym takiego dylematu nie miał bo wiadome w tym porównaniu Kaspersky jest dużo lepszy,ale jeśli chodzi w/w porównaniu to tu już mam problem.

Ja COMODO używam od 4 lat i w międzyczasie dostałem Kasperskiego oraz kilka miesięcy później PANDE poweim szczerze ze panda jak cie moge tzn nie zamulala kompa ale za to przepszczala viry wydalo sie to jak zainstalowalem COMODO na probe. Zas kaspersky to zamulacz straszy a czy dziurawy to tego nie powiem na 100% poniewarz po kasperskim zainstalowalem PANDE i nie krzyczala. Szczerze polecam COMODO po pierwsze i najwarzniejsze jeszcze minie nie zawiodl po drugie w przeciwuenstwie do innych pakietow jest darmowy. A co do pytania czy naprawiono zawieszanie sie systemy x64 podczas skanu to ja takiego przypadku nie doswiadczyelm wiec chyba tak.

Ja bym wybrał KIS. Dlaczego? Bo CIS strasznie zamulał na moim komputerze i bywał irytujący. Chociaż jeżeli chodzi o testy to podobno CIS jest lepszy (przynajmniej te które widziałem - nie typu Komputer Świat)

PS. Chociaż ja ostatecznie wybrałem ESET Smart Security, bo jest lżejszy i nic u mnie nie przepuszcza.

COMODO! !!

* darmowy

* firewall lepszy od komercyjnych produktów

* najlepszy pakiet dla domu / SOHO

http://www.kaspersky.pl/products.html?s … prodid=178

same konkrety

Dodane 18.11.2010 (Cz) 19:29

kaspersky nie muli jak macie 256 mb ram + syf w kompie dziękujemy. =D>

Temat został wyjaśniony poprzez pw,więc można temat zamknąć.

Pozdrawiam.

A ja w COMODO IS uzyskałem full… Ale też masz rację do pewnego stopnia.

COMODO na dzień dobry zaczyna CLT traktować jako obcą aplikację próbującą dostać się do systemu. Ląduje więc takowa w piaskownicy (SandBox), a tam już nic nie może…

Ale zgodzę sie z Tobą: Comodo z modułami FIREWALL oraz ANTYWIRUS uzyskuje 130~140pkt. Jednak pakiet jest w pełni funkcjonalny ze wszystkimi modułami. Defence+ oraz Piaskownica również.

A w rzeczywistości - wystarczy po prostu wiedzieć co się robi…

BTW:

Windows XP przy zaporze oraz ESET uzyskuje… 30pkt.

KIS do bani, muli, sam potrafi się wyłączyć, i to nie raz.

Gdy mi się licencja skończy, zainstaluję CIS :wink:

phx84lbn, ale biorąc pod uwagę że Agnitum piaskownicy nie ma - wypada lepiej… Oczywiście super, że Comodo piaskownicę udostępnia, ale sam Outpost free bez tego typu narzędzi ma bardzo dobry wynik :slight_smile:

Wolę jednak CIS mimo wsio…

Ale dobrze wiedzieć, że są inne dobre (a może nawet lepsze) produkty.