Kaspersky Internet Security 2012 czy Eset Smart Security 5?

Witam,

rok temu zakupiłem licencję KIS’a 2012.

Do końca licencji pozostało mi zaledwie 3 dni i mam do Was pytanie, czy nie opłaca bardziej zakupić się teraz Eset’a Smart Security 5 ??

Kaspersky od początku działania nie wykrył, ani jednego wirusa co mnie dziwi… Dlatego wolałbym przejść na Eset’a, czy jest to dobra zamiana ?

Moja propozycja: ściągnij z Internetu wersję próbną ESETa i poużywaj. W zależności od tego, jak będzie Ci się używać tego pakietu, będziesz w stanie podjąć decyzję opierając się na własnym doświadczeniu, w Twojej konfiguracji sprzętowej i mając porównanie do KIS. Oczywiście przed zainstalowaniem ESETa, polecam odinstalować KISa, tak żeby dwa pakiety zabezpieczające nie pracowały w tym samym czasie.

Pozdrawiam. :slight_smile:

Jeśli Kaspersky nie znalazł żadnego szkodnika, to ESET zapewne także nie znajdzie. Oba pakiety uważam za porównywalnie dobre, z przewagą KIS w postaci blokady bannerów, jednak jego wadą mogą być mało znaczące problemy systemowe (jednak ty najwyraźniej ich nie masz).

Ja KIS sobie chwalę. Jakiś spadków wydajności nie uświadczyłem, co ma wykryć to wykryje, podoba mi się interfejs, ma wszystko czego potrzebuję.

Jednak najlepiej wypróbować różne opcje na własnej skórze, tak jak adam9870 radzi.

No dzięki wszystkim.

Z KIS’em żadnych problemów nigdy nie miałem :stuck_out_tongue:

I posłucham waszej rady i ściągnę Eset’a - niech się wykaże :smiley:

Dodane 12.01.2012 (Cz) 13:54

Nom już mnie ucieszył Eset, gdyż znalazł jednego Malware i uleczył kolejny plik :slight_smile: