Kaspersky Internet Security 6.0 - długość skanowania


(Madden) #1

Witajcie,

Zainstalowalem dziś wyzej wymieniony program w wersji testowej. Bardzo prosil sie , aby wlaczyc skanowanie systemu , totez tak zrobilem. Zdziwilem sie niezmiernie, gdy zobaczylem przewidywany koniec skanowania za ponad 2 tygodnie. Czy to jest normalne w tym programie? Poziom ochrony mam ustawiony na "Zalecany.." . Z gory dziekuje za odpowiedzi,

msk

P.S.

Komputer juz troszke wiekowy- Athlon 2.2 , 256 MB RAM, ale bez przesady :wink:


(arlid) #2

Hmmm... To, że tak pisalo nei oznacza że tak musi byc :slight_smile: Przeskanuj raz dłużej a jak bedziesz skanował raz na 2-3 dni to Ci szybko bedzie skanować.


(Damiano125) #3

u mnie skanowało 4 godziny


(arlid) #4

msk Jeżeli chcesz krócej skanowac wyłącz niepotrzebne procesy, nie graj wgry nie słuchaj muzy zostaw kompa i niech sie skanuje napewno bedzie szybciej.


(Dawkow) #5

Witam. Wejdź w Ustawienia, potem Usługi i odznacz opcję "Wstrzymaj skanowanie w poszukiwaniu wirusów, gdy procesor jest obciążony przez inne aplikacje". Potem zastosuj i kliknij ok. Wtedy będzie skanował normalnie. Pierwsze skanowanie będzie dłuższe ale bez przesady. U mnie na 250 gigowym dysku pierwszy raz skanował około 2,5 godz a każde następne skanowanie trwa około 1,5 godziny. Pozdrawiam.


(Ideolog) #6

Z całym szacunkiem, ale nie jest normalne, kiedy tak długo trwa skanowanie.

To źle świadczy o programie. Ja mam ponad półtora miliona plików na 120GB dysku skanuje Avira Antivir w czasie ponizej 40minut.

Zalecałbym zmianę programu na efektywniejszy np na ten który ja stosuję

Pozdrawiam :smiley:


(Dawkow) #7

Cóż, każdy zachwala tego antyvira, którego używa. Ja znam takie antyvirusy, które przeskanują dyski twarde w 10 minut lecz nie swiadczy to o skuteczności antyvirusa lecz o lakonicznym i niedokładnym skanowaniu. 1,5 godz skanowania jest moim zdaniem optymalnym czasem skanowania, szczególnie iż Kaspersky dokonuje bardzo dokładnego skanu o czy swiadczą zwycięstwa w licznych testach rewelacyjna wykrywalność i heurystyka. Używam tego programy już od roku (wcześniej testowałem wersję beta) i nie miałem w tym czasie ani jednego złośliwego kodu lub włamania. To o czymś świadczy, prawda? Kiedy używałem innych programów typu Norton lub Panda miałem zawsze mnóstwo syfu.


(Spam) #8

msk , ile zajmują dane na dysku?

W tle działają jakieś programy?


(Ideolog) #9

Według mnie to czas ma drugorzędne znaczenie, ważniejsze jest zużycie zasobów systemowych i wielkość bazy sygnatur Avira Antivir ma baze ponad 500tyś sygnatur, więcej niż MKS :smiley:


(Spam) #10

To nie ma w ogóle żadnego znaczenia.

Różni producenci różnie klasyfikują syfy :mrgreen:

Np. 10 różnych wirusów może być uwzględniane przez inny program jako jeden typ :roll:

Ja bym się tym martwił, a nie cieszył...


(_M@ciek88_) #11

Mi skanował przez 32 minuty a mam duża plików na dysku;P ale jest dobry.


(sdar) #12

Ideolog - po pierwsze to nie jest lepszy sposób a po drugie przestań pisać posty, które nie mają związku z tematem.