Kaspersky Internet Security 6 - jak dobrze skonfigurować?

Witam! Chciałem wypróbować ten program i zapytać innych użytkowników KIS w jaki sposób powinien być skonfigurowany aby płynnie działał i nie mulił.

Mój problem polega na tym że nie mogę pracować na archiwach (pakować i rozpakowywać plików) gdyż KIS blokuje mi całego kompa i muszę go wyłączać (KIS).

Poradziłem sobie z tym problemem w ten sposób że wyłączyłem ochronę proaktywną (a dokładnie analizę aktywności aplikacji) i wszystko działa dobrze ale nie jestem przekonany czy jest to całkiem bezpieczne.

pakeroso , masz 1 GB ram i Kasperski muli Tobie kompa?

ja mam takiego kompa jak w podpisie w kaspie mam wszystko na maksa wszystko włączone i nic nie muli coś masz spie***one w kopie skoro ci muli

Nie sam Kaspersky bo z niego jestem zadowolony tylko coś w ochronie proaktywnej (blokuje proces taskmgr.exe czyli menedżera zadań). Coś tam pewnie wystarczy odchaczyć i już. Tylko jeszcze nie wiem co :?

witam w ochronie proaktywnej wyłącz ochrone integralności aplikacji

Ekhem… też mam 1 GB ramu i procka Athlon 3800+ 64 i jakoś też Kaspersky czasem muli kompa…

M^2 , właśnie czasem. Wiadomo jak np. się skanuje dysk plus do tego coś tam jeszcze robi to spowolni, ale nie cały czasz przy normalne pracy.

ochrony integralności to u mnie nie ma ale jest kontrola integralności.

Jak już wcześniej napisałem to nie to muli kompa. Mam problemy z analizą aktywności aplikacji i musiałem ją wyłączyć.

powtarzam jeszcze raz że przez cały czas tego nie mam - tylko w momencie tworzenia archiwów czy używania menedżera zadań.

pakeroso ,a archiwa duże? Chodź to nie powinno mieć aż takiego znaczenia.

no takie koło 300MB.

Dzięki wszystkim za rady ale chyba dam sobie z tym już spokój, trudno - najwyżej nie będę korzystał z modułu analiza aktywności aplikacji.

pakeroso , no wiesz trochę duże te pliki duże, a długo trwa ta zwiecha?

zwiech w zasadzie nie ma ale tworzenie archiwum przebiega niesamowicie wolno a o wejściu w menedżera zadań to mogę pomarzyć

Skoro masz taki problem i chcesz go rozwiązać wejdź TU

Podręcznik użytkownika KIS 6.0

Tu jest cały manual po polsku do KIS6. Pozdrawiam

ok. poczytam w wolnej chwili.

dzięki bardzo wszystkim za pomoc