Kaspersky Internet Security 6 z "Chipa" i inne dyl


(system) #1

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie softu antywirusowego i firewall.

W grudniowym chipie na płycie znajduje się Kaspersky Internet Security 6 - wersja kwartalowa. Czy po tych 3 miesiącach mogę sformatować dysk i zainstalować to od nowa, czy to już jest "illegal"?? (stawiam, że wariant B)

Co sądzicie o Norton Internet Security 2007? Też tak zamula kompa jak np. Norton 2005? Jak z ogólną wykrywalnością wirusów i innych zagrożeń?

Czy dobrym rozwiązaniem jest instalacja NOD32 wraz z firewallem Outpost? Testowalem Noda, ale baaardzo wkurza mnie w nim to, że gdy wykryje jakiegoś wirusa nie ma żanych możliwości uczynienia czegokolwiek z zainfekowanym plikiem (w innych programach są różne możliwości np. usuń plik, wylecz zbiór, kwarantanna itp.) jak kiedyś mialem wirusa musiałem wklejać logi na forum, bo nodem nie dalo sie go usunąć :confused:

Kaspersky jako antywirus zazwyczaj wygrywa testy, chociaż w ostatnim teście na benchmarku: http://www.benchmark.pl/r.php?file=http ... ona-1.html jako antywirus wygrał NOD.

A jak jest z samym firewallem Kasperskiego? Czytałem gdzieś jakiś test firewalli i na pierwszym miejscu wylądował zupełnie mi nie znany program Jetico, drugi był właśnie Outpost, potem kolejno Look'n'Stop, Zone Alarm Pro, Norton i dopiero szósty Kaspersky.... Z drugiej strony co test to inna kolejność, dlatego się pogubilem :stuck_out_tongue:

BTW

Zależy mi na jak najmniejszym zrzeraniu RAMU (żebym np. nie musiał wyłączać antywira, żeby pograć na full detalach w F.E.A.R :P)


(Macio117) #2

Zainstalować go to i zainstalujesz legalnie ale Ci aktualizacje nie będą działać :?

Nortony nie zmieniają się i ciągle mulą system i co najlepsze u mnie nie wykrywały takiego jednego wirusa co mego systema rozwalił a potem wróciłem do KIS 6.0 i było GIT :slight_smile:

Jednak KIS 6.0 jest lepszy :lol:

Ja używam KIS 6.0 i się bardzo cieszę, że go mam :smiley:

Tutaj są linki do topików gdzie jest "gatka" o KIS:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=813128&highlight=#813128

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=755024&highlight=#755024

Nie znam wymagań F.E.A.R., by napisać czy nie będzie ci rwało przy max detalach :-x


(Lukasztomczak) #3

Tak. Dobrze Postawiłeś. Zainstalować zainstalujesz, ale raczej aktualizacji mieć mieć nie będziesz.

Miałem go na kompie tydzień. I jak patrzałem w menedżer zadań to mi ciągnął 20% procka i około 200 - 300 MB ram.

NOD złym antyvirusem nie jest. Jednak jest właśnie problem z plikami zainfekowanymi jak mówiłeś. Czyli więc trochę nie zabardzo.

Firewall w KIS'ie nie jest zły. Najważniejsze w nim jest łatwość skonfigurowania. Nawet największy laik sobie poradzi :wink:.

Mało ramów to może ci zżerać Avast! 4 Home Edition. Sam go używam i nie narzekam. Oczywiście mógłbym se ściągnać z miejsc które każdy zna, ale ja wole avasta bo mało zżera. A co do FEARA. Masz 1024MB więc przy KISie ci powinien pójść na maks detalach. A przy avaście to już wogóle.


(system) #4

Czyli w każdym razie KIS będzie mniej ramu brał niż Norton :slight_smile:


(kozodoj) #5

@ Karolzet

Ja tylko w kwestii formalnej... Przecież na Benchmarku nie wygrał wcale NOD32! Tam jest wiele kategorii w których oceniane były programy...


(Spam) #6

Nie powiedziałbym - reguły dla aplikacji są tutaj dość szczegółowe.

Co wcale nie oznacza, że jest firewall zły, wręcz przeciwnie :slight_smile:

IMHO tak.


(Szymonnowak4) #7

a mam kasperskiego IS 6.0 też z chipa i mi działa . Przed chwilą mi wykrył dwa trojanki :roll: