Kaspersky Internet Security zżera mi procesor

Witam

Od jakiegoś czasu KIS lubi mi zabierać 50% procesora, i dzieje się tak przez klika minut, w tym czasie nie da się z nim nic zrobić a i niekiedy inne programy się nie odpalają. np. firefox a wydajność systemu drastycznie spada, nie wiem co z nim zrobić żeby się uspokoił, ma ktoś jakiś pomysł?

Proszę wkleić go w tym temacie

BTW

nowy10 - Skoro jeszcze tego nie wiesz, to lepiej nie pisz

Popatrz w ustawieniach - jeśli rygorystycznie ustawisz KIS-a to potrafi nieżle przymulić kompa, podobnie jak inne pakiety IS. Zainstaluj F-Secure to zatęsknisz za KIS-em. :mrgreen:

Witam miałem to samo mi zajmował od 90-100% użycia procesora

Moja rada pobierz nowszą wersje a starą odinstaluj.

U mnie pomogło.

Używam tego programu od dłuższego czasu i nie mam żadnych problemów. Proponuję, byś skontaktował się z działem technicznym Kaspersky’ego - sa tam kompetentni ludzie: http://www.kaspersky.pl/

Kasper działa na standardowych ustawieniach, nic tam nie grzebałem, spróbuję zrobić tak jak radzi LeszekG ale to by było dziwne bo przecież program sam się aktualizuje. jeżeli reinstalka nie pomoże to wrzucę logi

Może i dziwne ja też tak stwierdziłem kontaktowałem się nawet z producentem komputera i właśnie oni mi tak poradzili . Miałem ustawienia standardowe przez pół roku było ok a w pewnym momęcie BOOM

Reinstalacja