Kaspersky IS 2006 czy F-Secure IS 2006?

Który z tych pakietów wybrać mając Windows 2000 SP4. Zależy mi na jak najlepszej ochronie i prostocie użytkownia. Który z nich będzie mniej “zamulał” komputer?

Istotne dane komputera:

Procesor: Pentium IV 2.2 GHz

Pamięć: 256 MB RAM

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Nowa wersja KIS nie zamula już tak jak jak dawniej, a wykrywalnośc stoi nadal na wysokim poziomie.

Jeśli masz możliwośc zdecydowanie KIS.

a co sądzicie o F-Secure IS 2006? mówią ze też jest dobra i bardzo intuicyjna. tylko ze w 2005 były problemy z dodawaniem reguł w firewallu.

Rzeczywiście FIS jest bardo dobry.

Nie wiem jak jest z tymi regułami, ale przecież istnieje wersja testowa więc możesz sobie to sprawdzić.

PS. to prawda że f-secure bazuje na silniku kasperskiego?

no podobno bazuje na bazach kaspra.

a może ktoś podać wymagania techniczne FIS’a bo nigdzie nie moge znaleść.

Wymagania od kasperskiego mozna zobaczyć Tutaj

uuuu to chyba bedzie kaspersky bo wymaga 64Mb ramu i 150 MHz

Kaspersky na pewno jest lepszy jeśli chodzi o testy.

Sam z niego kiedyś korzystałem i sprawował się bardzo dobrze.

Jeśli bym miał kupować również bym go wybrał.

F-secure: również z czystym sumieniem bym go polecił gdyż również jest zawsze w czołówce testów a osoby któe z niego korzystają go zachwalają.

Jednak postaw na KIS :slight_smile:

no a jak bym zmienił konfiguracje na nod32 + KAH ?

szybciej by kocmp chodził i mniej mulil niż perzy KIS?

nie. Miałem i to i to i musze powiedzieć że nowy KIS spisuje się naprawdę świetnie - nie muli, chodzi szybko i sprawnie. :slight_smile:

Ciut by szybciej chodził.

Ale jeśli nie chcesz zestawu IS to wybierz

nod32 + outpost pro 3.5 (głównie z tego powodu iż outpost ma wtyczkę antyspyware co również ma drobne znaczenie - nie trzeba instalować innych modułów na spyware) :slight_smile:

aju zawsze na strarzy :slight_smile:

ja chce KIS’a tylko koledzy z WirusZone mowią inaczej ze jak mam 256 MB RAMU to edzie bardzo zamulało

To źle Ci mówią. Nawet przy 128 MB ramu będzie się dobrze pracowało a przy 256 można powiedzieć że bardzo komfortowo. :mrgreen:

a czy jest to uzależnione od jakiejś konfiguracji KIS’a?

Raczej nie.

Oczywiście jeśli dasz najniższy poziom zabezpieczeń to będzie mniej mulić, jeśli zarówno KAV jak i KAH będą na najwyższym poziomie zabezpieczeń to więcej,

Jednak powinno wszystko utrzymać się na stałej granicy.

Możliwe lekkie wychylenia od normy ale nie będzie to zbytnio zauważalne :wink:

no to chyba bede musiał zainstalowac na KIS na WIN XP bo 2000 wykrywa dyski do 80 GB a ja mam 250 GB :confused:

Standardowo windows xp również nie obsługuje duzych dysków.

Bug ten rozwiązuje dopiero SP2 więc musisz go zainstalować.

Ewentualnie możesz zmienić wartość w rejestrze