Kaspersky - nie da się zaktualizować baz wirusów

(Primavista) #1

kupiłam Kaspersky Anti Virus 2009 - cały proces instalacji i rejestracji produktu przebiegł bezproblemowo jednak kiedy przyszło do aktualizacji baz wirusów - okazało się, że tego już zrobić się nie da... :?

Proces aktualizacji zaczyna się normalnie - czas płynie, jednak % stoją w miejscu (ciągle 0%) - w końcu aktualizacja kończy się informacją o niepowodzeniu.

Z ważnych informacji:

żadnych innych antywirusów na tym komputerze nie ma, systemowe/windowsowe zapory i inne: wyłączone, zegar viśtowy ma aktualny czas i datę (bo ponoć czasem bywało to problemem przy aktualizacji-w związku z licencją).

Próbowałam Kasperskiego odinstalowywać i instalować na nowo, naprawiać - bez skutku.

Z ciekawostek przyrodniczych - internet chodzi normalnie (a raczej wlecze się - ale do tego juz przywykłam) - a mimo to, Windows poproszony o diagnozę połączenia z internetem generuje taki komunikat:

nett.jpg

odinstalowałam po raz kolejny Kasperskiego i zainstalowałam na chwilę pełną, 30-dniową wersję ESET NOD32 Efekt? dokładnie ten sam problem - nie ma możliwości zaktualizowania baz wirusów...

net3p.jpg

Czyżby przyczyną braku możliwości pobrania aktualizacji w obu programach był jakiś problem z połączeniem? z czego on może wynikać (WIRUS jakiś???-blokujący aktualizacje?) i skąd taka specyfika jego niedomagania - że nie działają tylko aktualizacje prog. antyvir.? Bo przypomnę: poza tymi aktualizacjami internet działa normalnie: przeglądarki www, komunikatory itp.-wszystko inne działa... :expressionless:

Jakaś wspólna przyczyna, podobieństwo procesów aktualizacji we wszystkich tych programach...

Ani KAV, ani Windowsowy Defender ani NOD nie mogą się zaktualizować... CZEMU???

help... :puppydogeyes:

(system) #2

post2118594.html#p2118594

(Gryf00n) #3

to mi wygląda na infekcję DNS/Zlob

użyj SmitFraudFix

tutaj

(Wojy) #4

To się nie dziwię, że coś wlazło. Włącz chociaż ten windowsowy firewall, aż taki trudny w obsłudze to on nie jest.

(Gryf00n) #5

w przypadku problem aktualizacji kacpra można rozwiązać

tutaj

lub

tutaj

(Primavista) #6

dziękuję za odp. :slight_smile: - działam teraz po kolei (albo nie po kolei - ale sprawdze wszystkie podane metody - chyba, że któraś wczesniej odniesie sukces i aktualizacje w Kasp ruszą...)

użyłam - chyba masz rację!

tylko jest przy tym jeszcze mały problem:

net5.jpg

co w takiej sytuacji? :shock:

(Gryf00n) #7

jeśli używasz dynamicznego adresu ip przydzielanego przez DHCP dla karty podanej Atheros to potwierdź ok

sprawdzisz to wykonując poleceniem

start->uruchom->cmd i wklep

ipconfig /all

profilaktycznie pobierz dodatkowo bootowalny skaner Live CD by sprawdzić kompa pozasystemowo

pobierz i wypal

tutaj

(Primavista) #8

Post przez Fix00ser » 19.06.2009 (Pt) 15:04

ok - zrobione - co dalej?

net6.jpg

Dr Web nie daje się ściągnąć - wyskakuje okienko z komunikatem " 550 Failed to change directory"

czy można go pobrać z jakiegoś innego źródła (z tych które znalazłam przez google - nic nie wchodzi - jak dotąd)

(fiesta) #9

A czy Twoja sieć nie korzysta przypadkiem z Proxy które należy poprawnie skonfigurować, aby móc pobierać aktualizacje ??

(Semtex) #10

Spróbuj Tym,jeżeli masz już zainstalowanego któregoś AV to może na dobry początek przeleć system tym czym masz,nawet bez aktualizacji.

Dr.Web

(Primavista) #11

fiesta: nie - Proxy nie.

przemo1412 - po skanowaniu taki wynik:

logmal.jpg

teoretycznie zaznaczone obiekty zostały usunięte (wg programu)- praktycznie - nic się nie zmieniło- KAV dalej się nie aktualizuje...

wklejam też log z HJTI:

(Gryf00n) #12

hijack nie wylistuje poprawnie tej wersji Visty

tym bardziej szkodników 64 bitowych jeśli takie by zagościły w Twojej wersji systemu

spróbuj ręcznie zmienić adresy serwerów DNS

info

albo

tutaj

(Primavista) #13

Wiszę Ci piwo - albo nawet dwa :slight_smile:

Podmieniłam DNS-y jak sugerowano w artykule z pierwszego linku (na dokładnie takie jak w artykule)- i ruszyło! :lol:

Jeszcze raz dzięki - Wszystkim za pomoc i poświęcony czas!

Jesteście WIELCY =D>