Kaspersky - nie da się zaktualizować baz wirusów

kupiłam Kaspersky Anti Virus 2009 - cały proces instalacji i rejestracji produktu przebiegł bezproblemowo jednak kiedy przyszło do aktualizacji baz wirusów - okazało się, że tego już zrobić się nie da… :?

Proces aktualizacji zaczyna się normalnie - czas płynie, jednak % stoją w miejscu (ciągle 0%) - w końcu aktualizacja kończy się informacją o niepowodzeniu.

Z ważnych informacji:

żadnych innych antywirusów na tym komputerze nie ma, systemowe/windowsowe zapory i inne: wyłączone, zegar viśtowy ma aktualny czas i datę (bo ponoć czasem bywało to problemem przy aktualizacji-w związku z licencją).

Próbowałam Kasperskiego odinstalowywać i instalować na nowo, naprawiać - bez skutku.

Z ciekawostek przyrodniczych - internet chodzi normalnie (a raczej wlecze się - ale do tego juz przywykłam) - a mimo to, Windows poproszony o diagnozę połączenia z internetem generuje taki komunikat:

nett.jpg

odinstalowałam po raz kolejny Kasperskiego i zainstalowałam na chwilę pełną, 30-dniową wersję ESET NOD32 Efekt? dokładnie ten sam problem - nie ma możliwości zaktualizowania baz wirusów…

net3p.jpg

Czyżby przyczyną braku możliwości pobrania aktualizacji w obu programach był jakiś problem z połączeniem? z czego on może wynikać (WIRUS jakiś???-blokujący aktualizacje?) i skąd taka specyfika jego niedomagania - że nie działają tylko aktualizacje prog. antyvir.? Bo przypomnę: poza tymi aktualizacjami internet działa normalnie: przeglądarki www, komunikatory itp.-wszystko inne działa… :expressionless:

Jakaś wspólna przyczyna, podobieństwo procesów aktualizacji we wszystkich tych programach…

Ani KAV, ani Windowsowy Defender ani NOD nie mogą się zaktualizować… CZEMU???

help… :puppydogeyes:

post2118594.html#p2118594

to mi wygląda na infekcję DNS/Zlob

użyj SmitFraudFix

tutaj

To się nie dziwię, że coś wlazło. Włącz chociaż ten windowsowy firewall, aż taki trudny w obsłudze to on nie jest.

w przypadku problem aktualizacji kacpra można rozwiązać

tutaj

lub

tutaj

dziękuję za odp. :slight_smile: - działam teraz po kolei (albo nie po kolei - ale sprawdze wszystkie podane metody - chyba, że któraś wczesniej odniesie sukces i aktualizacje w Kasp ruszą…)

użyłam - chyba masz rację!

tylko jest przy tym jeszcze mały problem:

net5.jpg

co w takiej sytuacji? :shock:

jeśli używasz dynamicznego adresu ip przydzielanego przez DHCP dla karty podanej Atheros to potwierdź ok

sprawdzisz to wykonując poleceniem

start->uruchom->cmd i wklep

ipconfig /all

profilaktycznie pobierz dodatkowo bootowalny skaner Live CD by sprawdzić kompa pozasystemowo

pobierz i wypal

tutaj

Post przez Fix00ser » 19.06.2009 (Pt) 15:04

ok - zrobione - co dalej?

net6.jpg

Dr Web nie daje się ściągnąć - wyskakuje okienko z komunikatem " 550 Failed to change directory"

czy można go pobrać z jakiegoś innego źródła (z tych które znalazłam przez google - nic nie wchodzi - jak dotąd)

A czy Twoja sieć nie korzysta przypadkiem z Proxy które należy poprawnie skonfigurować, aby móc pobierać aktualizacje ??

Spróbuj Tym,jeżeli masz już zainstalowanego któregoś AV to może na dobry początek przeleć system tym czym masz,nawet bez aktualizacji.

Dr.Web

fiesta: nie - Proxy nie.

przemo1412 - po skanowaniu taki wynik:

logmal.jpg

teoretycznie zaznaczone obiekty zostały usunięte (wg programu)- praktycznie - nic się nie zmieniło- KAV dalej się nie aktualizuje…

wklejam też log z HJTI:

hijack nie wylistuje poprawnie tej wersji Visty

tym bardziej szkodników 64 bitowych jeśli takie by zagościły w Twojej wersji systemu

spróbuj ręcznie zmienić adresy serwerów DNS

info

albo

tutaj

Wiszę Ci piwo - albo nawet dwa :slight_smile:

Podmieniłam DNS-y jak sugerowano w artykule z pierwszego linku (na dokładnie takie jak w artykule)- i ruszyło! :lol:

Jeszcze raz dzięki - Wszystkim za pomoc i poświęcony czas!

Jesteście WIELCY =D>