Kaspersky powoduje nawet 100% obciążenie procesora w użyciu razem z Chrome

może ktoś ma pomysł na to jak spowodować aby rozszerzenie Kaspersky Protection w Chrome nie powodowało nawet 100% obciążenia procesora? bo eksperci z Kaspersky poradzili w KIS opcję odznaczyć opcję “Wstrzykuj skrypt do ruchu sieciowego w celu interakcji z stronami internetowymi” co oczywiście nic nie dało?! To znaczy dało, że po wyłączeniu tej opcji obciążenie procesora znika ale … razem z pomniejszoną ochroną - paranoja - płace za program ktry utrudnia wygodne korzystanie z najbardziej popularnej przeglądarki na świecie…

Nie mają dodatku co by łagodniej wstrzykiwał ten “chroniący JavaScript”?

Mają taki jaki mają ale aż dziwne że nic z tym nie robią

Gdzie ta opcja jest? W której zakładce?

PS. Skąd wiesz, że “rozszerzenie” spowodowało 100% obciążenie procesora?

Znalazłem identyczny problem z roku ?.. 2017 i wyjaśnienie ze Kaspersky pracuje nad tym a jednocześnie zaleca
" Jan 4, 2017

It seems to be a known issue with Kaspersky and they are working on it.:)
Kaspersky > Settings > Additional > Network > Traffic Processing > uncheck Inject Script > reboot
Kaspersky > Settings > Additional > Network > Do not scan encrypted connections > reboot.

Jakie masz wtyczki w Chrome ? Wyłączaj po kolei i zobacz, która powoduje błąd.

Jaką wersję KIS masz?

Czy to jest aktualne?

Widocznie problem istnieje skoro juz wtedy zalecano wyłączenie wstrzykiwania. Nie mam kasperskiego ale wystarczy wpisać “Kaspersky Protection chrome bugs” a jest wysyp stron z róznymi problemami.
Ten wpis znalazłem tu

Przeciez napisał.

Nie ma takiej potrzeby by to robić. Wszystkie przeglądarki oparte na chromium maja cos co nazywa sie menadżer zadań (nie mylić z systemowym).
Na nim widać co pożera cpu, gpu, pamięć itd. w rozbiciu na poszczególne elementy jak przegladarka , rozszerzenia, strony.
O niedawna nawet Firefox tez to ma.

najnowsza aktualnie - te uch rady sprowadzają się tak naprawde do ograniczenia ochrony a nie rzwiązuja problem 19.0.0.1088f

wystraczy uruchomic menedzer zadań i popatrzeć, poza tym powyłaczeniu dodatku z menedzera dodatków problem ustaje

tyle odpowiedzi i problemów w sieci a rozwiazania u Kaspreskyego brak, bo dla mnie wyłaczenie skladnika ochorny (waznegO) to raczej nie jest rozwiazanie

No cóz to moze zmienić K na cos innego.

Część z tych “DODATKOWYCH ZABEZPIECZACZY” to jest bardziej marketing a one nie wiele robią.Podstawa żeby był AV i Zapora uruchomiona,reszta nie wpływa zbytnio na poprawe a utrudnia korzystanie z komputera.

ni jak widac utrudnia na maksa, ale tyle lat ten problem występuje a Kapersky z tym nie walczy - może jak w sieci sie wiecej ruszy to moze…

Rozwiązanie problemu polega na: uruchomić program Kaspersky. Przejść do Ustawienia > Dodatkowe > Sieć. Następnie odznaczyć opcję “Wstrzykuj skrypt do ruchu sieciowego w celu interakcji z stronami internetowymi”. Następnie restart komputera. Ponowna instalacja Chrome. Można ponownie włączyć wyłączone zabezpieczenie.
U mnie to pomogło WIN10 64bit Wersja 10.0.18362 Kompilacja 18362