Kaspersky - problemy z uruchomieniem

Kaspersky Internet Security 2013 zaczął od dziś wyświetlać taką informację podczas każdego uruchomienia systemu:

74340187.th.png

Spotkał się już ktoś z czymś takim?

Tak to już drugi dzisiaj taki temat kis-2013-komunikat-bledzie-uruchomieniu-infekcja-t527107.html Chociaż muszę przyznać że u mnie działa bez zarzutu.

Problem wydaje się identyczny. Dodam, że przy ręcznym zamknięciu z poziomu zasobnika systemowego wywala po jakiejś chwili informację:

67435011.th.png

Nie jest to wina aktualizacji - mam ustawiony tryb ręczny. Dzisiaj baza wirusów nie była jeszcze aktualizowana, a jednak problem się pojawił.

Jedyne, co mi wiadomo, że wczoraj się zaktualizowało to Google Chrome. Nawet problem pokazuje się podczas uruchamiania:

25446621.th.png

A ja właśnie dzisiaj rano (7:30) uruchomiłem normalnie. Zaktualizowałem, komputer wyłączyłem około (matka wyłączyła) około 10 i jak włączyłem drugi raz tego samego dnia (gdzieś 11:20) to to się właśnie pokazało. Dobrze wiedzieć, że nie jestem w tym sam (że to nie problem z moim komputerem). Program działa chyba należycie. A jakie macie systemy? osoby z problemem i @spandaupol ?

Ja Chrome nie posiadam.

Osoby? Sam jestem :slight_smile: Spandaupol mnie właśnie na Ciebie nakierował. Posiadam Windows XP. Podejrzany problem.

A nie wiem coś mi siew uroiło, ze ktoś inny założył to, sorry.

No ja też XP. Program jakby działa bez szwanku (tak mi się wydaje). Nie wiem.

Raczej skanuje, bo wirusy wykrywa. Problem jest przy starcie aplikacji, co jest później raportowane… Coś by go blokowało?

Ale niby co. Ja wczoraj system postawiłem, poinstalowałem co potrzebuję i zawsze miałem. Rano niczego poza aktualizowaniem Kasperskiego waśnie nie czyniłem, a z samego rana działał. No nie wiem, za głupi jestem. Poczekam dzień-dwa i może coś pokombinuję więcej. On tak krzyczy tylko przy uruchamianiu systemu. Bo po odinstalowaniu i jak zainstalowałem go z powrotem to włączył się bez krzyku. Aktualizacja, restart i działał i za drugim kontrolnym restartem znowu wyskoczyło.

Problemy ustąpiły z właśnie ściągniętą aktualizacją. Chyba druga zmiana w Kasperskym coś porypała podczas wczorajszej aktualizacji :wink: