Kaspersky - problemy z uruchomieniem

(PC174) #1

Kaspersky Internet Security 2013 zaczął od dziś wyświetlać taką informację podczas każdego uruchomienia systemu:

74340187.th.png

Spotkał się już ktoś z czymś takim?

(Spandau) #2

Tak to już drugi dzisiaj taki temat kis-2013-komunikat-bledzie-uruchomieniu-infekcja-t527107.html Chociaż muszę przyznać że u mnie działa bez zarzutu.

(PC174) #3

Problem wydaje się identyczny. Dodam, że przy ręcznym zamknięciu z poziomu zasobnika systemowego wywala po jakiejś chwili informację:

67435011.th.png

Nie jest to wina aktualizacji - mam ustawiony tryb ręczny. Dzisiaj baza wirusów nie była jeszcze aktualizowana, a jednak problem się pojawił.

Jedyne, co mi wiadomo, że wczoraj się zaktualizowało to Google Chrome. Nawet problem pokazuje się podczas uruchamiania:

25446621.th.png

(system) #4

A ja właśnie dzisiaj rano (7:30) uruchomiłem normalnie. Zaktualizowałem, komputer wyłączyłem około (matka wyłączyła) około 10 i jak włączyłem drugi raz tego samego dnia (gdzieś 11:20) to to się właśnie pokazało. Dobrze wiedzieć, że nie jestem w tym sam (że to nie problem z moim komputerem). Program działa chyba należycie. A jakie macie systemy? osoby z problemem i @spandaupol ?

Ja Chrome nie posiadam.

(PC174) #5

Osoby? Sam jestem :slight_smile: Spandaupol mnie właśnie na Ciebie nakierował. Posiadam Windows XP. Podejrzany problem.

(system) #6

A nie wiem coś mi siew uroiło, ze ktoś inny założył to, sorry.

No ja też XP. Program jakby działa bez szwanku (tak mi się wydaje). Nie wiem.

(PC174) #7

Raczej skanuje, bo wirusy wykrywa. Problem jest przy starcie aplikacji, co jest później raportowane… Coś by go blokowało?

(system) #8

Ale niby co. Ja wczoraj system postawiłem, poinstalowałem co potrzebuję i zawsze miałem. Rano niczego poza aktualizowaniem Kasperskiego waśnie nie czyniłem, a z samego rana działał. No nie wiem, za głupi jestem. Poczekam dzień-dwa i może coś pokombinuję więcej. On tak krzyczy tylko przy uruchamianiu systemu. Bo po odinstalowaniu i jak zainstalowałem go z powrotem to włączył się bez krzyku. Aktualizacja, restart i działał i za drugim kontrolnym restartem znowu wyskoczyło.

(PC174) #9

Problemy ustąpiły z właśnie ściągniętą aktualizacją. Chyba druga zmiana w Kasperskym coś porypała podczas wczorajszej aktualizacji :wink: