Kaspersky Pure i licencja na 3 kompy

Witam.

Dzisiaj kupiłem Kaspersky Pure z licencją na 3 kompy. Nie jest to mój pierwszy raz ale przeczytałem notkę na instrukcji i nie wiem czy dobrze ją zrozumiałem.

Chodzi o to że jak wpisze kod na swoim kompie to potem mam tylko 30 dni żeby aktywować Kasperskiego na dwóch pozostałych? Wiem że trial trwa 30 dni ale nie o to mi chodzi.

Pytam bo aktualnie nie mam dostępu do pozostałych kompów, a nie chce żeby się to zmarnowało.

Czy masz to w języku angielskim i z tego wynika niezrozumienie?

Używałem Kaspersky przez szereg lat ale już od stycznia używam innego systemu-nigdy wcześniej nie było czegoś takiego jak piszesz.

Jeżeli to w języku angielskim-wrzuć ten tekst tutaj -przetłumaczę Tobie i zapoznam się z info na ich stronie .

Ale to jest logiczne bo masz licencje na 3 stanowiska która musisz aktywować na 3 komputerach. Ty byś chciał aby na pierwszym aktywować dziś, na drugim za miesiąc a jeszcze na trzecim za trzy miesiące i żeby licencja na każdym trwała rok(czy ile ją kupiłeś)? Zapewne możesz tak aktywować ale na tym trzecim nie będziesz miał wtedy pełnego okresu tylko mniej.

Czas trwania subskrypcji będzie się liczył od dnia aktywacji produktu na pierwszym komputerze na którym został zainstalowany.

Nie ma najmniejszego znaczenia kiedy wykorzystasz pozostałe dwie licencje.

No, nikt mnie nie zrozumiał…

Dobrze wiem, że czas liczy się od pierwszej aktywacji.

Chodzi mi o pozostałe dwie, czy jak nie wykorzystam ich na dwóch innych kompach w przeciągu 30 dni od pierwszej aktywacji, to potem już w ogóle nie będę w stanie ich wykorzystać.

Dobrze wiem, że jak wpiszę drugą i trzecią licencję za miesiąc czy dwa, to będę miał czas który został od czasu pierwszej aktywacji.

Pytanie tylko czy będę mógł po takim czasie je wykorzystać.

Odpowiedź na forum Kasperskiego…czyli dobrze myślałem niestety:

Jak to nikt Ja :lol: Cie zrozumiałem

********** źle myślałeś na szczęście ,bo źle sobie przetłumaczyłeś ********* :lol:

Full Version: Handling licenses and renewals

Kaspersky Lab Forum > English User Forum >

PC - Personal Computer- czyli komp -tego skrótu używam poniżej określając kompa

***15.02.2012 21:27

It’s a 3 pc/user license, so when you activate the first time they are running no matter if you wait 3 months to activate b & c. You do have a 30 day window after the first, so if you activate b & c and still have 365 days on them, but no matter how you slice it you still have to renew 364 days after a was activated.

*** To jest licencja na 3 PC licencja A-B-C . Jeżeli aktywujesz licencje A ,wszystkim bije licznik , nieważne kiedy aktywujesz BiC , może to być 3 miesiące później lub w innym czasie. Co prawda masz 30 dniowe okienko -po aktywacji A- Jednakże całość licencji musisz wznowić gdy kończy się ona jako licencja na 3 PC po upływie 364 dni od aktywacji-A-.

Tak zwane okienko 30 dni czy jak Cie informował na forum inny User 15 -a teraz znowu 30 oznacza rzecz następującą.*** Aktywując licencje BiC czyli na pozostałych dwóch PC ,licencja działa na nich o 30 dni dłużej aniżeli na PC-A-. I tak było jak pamiętam zawsze 30 dni. przez wszystkie lata z jakich korzystalem z Kaspra.

Czyli krotko pisząc , pierwszy aktywowany PC aktywuje całość licencji na 3 PC -PC -BiC -możesz aktywować nawet dzień przed upływem całości licencji -to zależy wyłącznie od Ciebie . natomiast PC BiC maja 30 dni więcej do wykorzystania. i to jest własnie nazywane windows czyli okno.

30 dni extra używalności dotyczy każdego produktu firmy Kaspersky w pakietach 3-5 tak dla informacji ogólnej,poza tematem. =D>

Ciekawa jest opcja następująca.

***But what if after 200 days, one computer dies? Let’s say A dies, and I still have B and C. Can I now use the remaining 165 days for computer D?

*** Co kiedy powiedzmy po 200 dniach jeden komputer wyzionie ducha i przestaje istniec ? co z licencja na ten PC. Czy moge uzyc te pozostale 165 dni na innym PC ,na nowym nazwijmy go -D-.

***Also, about transferring license, you can transfer license to the new PC, just deinstall it from the old one before installing and activating on the one. If you have 3pc license, as long as you have it installed on no more than 3 pc, you’ll be fine.

***T ransfer licencji - Możesz transferować dana licencje z PC który jest kaput =D>

Musisz tylko wyinstalować dana licencje z danego PC. Tak długo jak Twoja licencja będzie uruchomiona na tylko 3 PC , nieważne jakich , będzie bezproblemowo.

***Thanks. So even if a pc dies, I can go to something like “my Kaspersky account” and deactivate that pc?

** Dzięki. Czyli jeżeli jeden PC jest umarlak mogę zalogować się na moim -Kaspersky account- i dokonać deaktywacji?

***No need to do that. If the PC dies and the hard drive will not fire up with Kaspersky installed, just simply install it onto a new one. This will not burn a user. The issue would be if the dead PC miraculously rose from the ashes after you installed Kaspersky onto a new PC. You just can’t have Kaspersky running at the same time on more PC’ s that the license is for. You can uninstall and reinstall and move to different PC as you choose, just don’t have more that 3 instances at the same time.

*** Nie jest wymagane deaktywowanie za pomocą konta na Kasperskym. Jeżeli PC jest umarlakiem i nie będzie wywoływania Kaspra na danym PC .Po prostu uruchom licencje na nowym , na PC -D-. To nie będzie spalać konta aktywacyjnego. To spalenie danej licencji może natomiast nastąpić , jeżeli się okaże ze PC umarlak ,nagle powstał z popiołów . Po prostu jednej licencji nie możesz używać na więcej PC niż pozwala Ci na to Licencja. Możesz instalować i de instalować na dowolnych komputerach ,wszystko zależy od Ciebie. Jednakże Twoja licencja nie może jednocześnie pracować na więcej niż 3 PC.