Kaspersky pytanie odnośnie kwarantanny

Witam.

Powiem tak.

Ostatnio ze strony http://www.creative.pl pobrałem sterowniki do kamery internetowej (WebCam Vista Plus).

Po tym stala sie rzecz nieoczekiwana .

Mianowicie podczas instalacji ku mojemu zdziwieniu Kaspersky wykrył tam Wirusa “Trojan.Genetic”, który poszedł do kwarantanny i kis przerwał instalacje.

i teraz nie wiem czy jak wywale te pliki z kwarantanny to one zostaną na kompie czy nie??

po drugie nie wiem co jest bo jak skanuje kwaratanne to pisze ze jest niby ok ale kwarantanna wygląda ta.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 3eabe.html

zaznaczam ze sterowniki nie zostaly zainstalowane do końca.

I już sie boje normalnie od nich pobierac sterów.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Ale to prawdopodobnie nie jest żaden trojan ani zadne zagrożenie.Jeden z modułów skanujących Kasperskiego tak to interpretuje ale riskware to nie koniecznie wirus. Tak się Kasperski zachowuje przy instalacji Outposta czy System Mechanic. Owszem riskware może być wirusem ale jak mówię niekoniecznie . Trzeba się dokładnie przyjrzeć wpisowi.

To nie żaden wirus. Alarm jest fałszywy. Pewnie w w kasperskym masz ustawioną maksymalną ochronę i dlatego nawet niegroźnie pliki mogą wywoływać alerty.

Zmień opcje na ochronę domyślną. A w sterownikach od creative na 100% nie ma żadnego wirusa.

Nawet na domyślnych ustawieniach Kaspersky potrafi alarmować o ile jakiś program-narzędzie instaluje się z zapisem (?) jako obiekt startowy.

czyli co mam robić???

instalować spokojnie te sterowniki i z kwarantanny wywalić te pliki???

Tylko jakoś dziwne, że jak małem płyty do tegoto kaspersky nie alarmował.

Pozdrawiam

KAV >> Ustawienia >> Ochrona - masz zaznaczoną opcję - Potencjalnie niebezpieczne oprogramowanie: narzędzia zdalnego dostępu, programy-żarty

Pomoc KAV:

Przeważnie są to fałszywe alarmy, jak w Twoim przypadku.

czyli można spokojnie instalować sterowniki i wywalić te pliki z kwarantanny.???

Tak możesz spokojnie instalować a temte pliki wywalić z kwarantanny :slight_smile:

A jeszcze jedno pytranie.

Czy wywalenie z kwarantanny jest równoznaczne z wywaleniem z kompa???