Kaspersky sam nie aktualizuje bazy danych

Mam Kaspersky Internet Security 2013 i pomimo ustawienia automatycznej aktualizacji baz danych nie aktualizuje on się automatycznie, a na pasku zadań pojawia się ta flaga, że niby jest przez to zagrożenie. I muszę kliknąć albo tam albo ręcznie w Kasperskym, żeby się zaktualizowało. Wychodzi na to, że system Windows 8 blokuje gdzieś w jakiś sposób antywirusa, co jest dziwne bo przecież zapora sieciowa systemu jest wyłączona, a zastępowana właśnie przez tę z Kaspersky’ego. Na Windowsie 7 mam tego samego antywirusa i wszystko działa automatycznie…

odinstaluj kasperskiego przez Revo unistaller.

po deinstalacji reset.

pozniej zainstaluj go ponownie i problem powinien zniknąć;]

Zauważyłem, że nie chce się sam zaktualizować tylko wtedy jak laptop działa na baterii, a jak go podłączę do ładowania to od razu się aktualizuje. Dlaczego? Nigdzie w ustawieniach nie widzę czegoś takiego, żeby nie aktualizował się jak sprzęt działa na baterii…

Przeszukaj jeszcze ustawienia, bo jestem pewien, że gdzieś to widziałem. Wieczorem jeszcze sprawdzę gdzie dokładnie.

Nie martw się bo jest to prawidłowe w sytuacji gdy laptop pracuje na bateriach, jeśli w ustawieniach programu w opcji oszczędzanie baterii masz zaznaczone “wyłącz zaplanowane zadania skanowania podczas pracy na bateriach” to KIS nie uruchomi automatycznie zarówno aktualizacji jak i skanowania.