Kaspersky (wersja 20 i 21) na Windows 10 (w.1903) 64-bit

Czy ktoś instalował ten program na Windows 10 64-bitowym. Prosiłabym o opinie, czy instalacja przebiega bez żadnych zakłóceń, a przede wszystkim czy występują problemy podczas użytkowania. Na stronie Kaspersky https://support.kaspersky.com/pl/15507#dguard informują, że program może mieć pewne ograniczenia, czytałam również o problemach z aktywacją. Używam go od kilkunastu lat, mam licencję ważną do maja 2021 r. więc chciałabym aby nadal chronił mój komputer. Jednak pierwszy raz mam obawy.

Tak, instalowałem nie usuwając wcześniejszej wersji 2020 i mi pięknie instalator sam usunął poprzednią wersję i od razu zainstalował 2021. Nie było poblemów

Dziękuję za odpowiedź ale poczekam jeszcze na opinie innych użytkowników.

Problem dotyczy funkcji Device Guard. Jakbyś zadał sobie troszkę trudu i poszukał, czym jest ta funkcja i gdzie występuje to nie miałbyś wątpliwości.
DG występuje w Windows Enterprise, Education i edycji na serwery.
Funkcja jest powiązana ściśle z hypervisorem Hyper-V.
W Win10 Pro i Home próżno tego szukać (DG), więc twoje obawy nie mają żadnych podstaw.

Zanim zwrócę się o pomoc na forum szukam i czytam na temat problemu, tak że wierz mi, zadałam sobie “troszkę trudu”. Czytałam o module Device Guard ale akurat nigdzie nie natrafiłam na informację w jakich systemach ta funkcja występuje. W przeciwnym razie nie byłoby tematu. Nie mniej bardzo ci dziękuję za odpowiedź.