KAspersky z automatu na allegro za 14 zł...warto?

(Mb9107) #1

Witam.

Tak jak w temacie. Wiem, że podobne tematy były, ale chciałbym się zapytać na co trzeba uważać w takim czymś, czy nie oszukują i czy w razie w można odzyskać kase?

Chce się przesiąść z Comodo IS który m się zaczął sypać, na Kaspesky 2012 IS.

(Sokar11) #2

14 zł to w życiu bym nie kupił. Zapewne klucze z wcześniejszych wersji i dodatkowo mogą być zablokowane przez Kasperskyego.

(FadeMind) #3

Licencja bez dowodu zakupu jest nie ważna. W przypadku takich aukcji, nie dostajesz dowodu zakupu, tylko numer seryjny.

Piractwo na Allegro ma różne formy.

(eddie71) #4

Takie aukcje powtarzają się już od jakiegoś czasu i nie pamiętam by była z tego jakaś afera.

Dzwoniłem ponad rok temu w podobnej sprawie do oddziału Kasperskiego w Polsce.

Należy wysłać e-mail z numerem aukcji do polskiego oddziału Kasperskiego (nie pamiętam tego adresu).

Numery telefonów i adresy do firmy na stronie:

Dostajesz odpowiedź zwrotną czy aukcja jest legalna.

Nie podałeś numeru aukcji ale załóżmy,że jest to aukcja ze strony:

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ry=68&sg=0

Kilkanaście osób kupiło,ale nikt z nich nie dał jeszcze komentarza.

Zauważyłem też,że nie podają numeru telefonu co jeszcze nie wyklucza legalności.

Obie aukcje (za 12,33 i 14,00 zł) kończą się w tym samym dniu i o podobnej porze.Źródło nabycia tych kluczy jest prawdopodobnie to same.Albo sprzedawca sprzedaje pod dwoma nickami.

Czy odzyskasz pieniądze to zależy od wielu czynników.

Jedyna sytuacja,że ich nie odzyskasz to kradzione kody,ale to tak samo jakbyś kupował kradzioną komórkę lub LCD.Nie zawsze jest możliwość sprawdzenia.

(sobewa) #5

Odradzam zakup. Zacznę od tego, że szczególnie "ciekawa" jest oferta KIS 2012 za 12,33 ponieważ Kaspersky nie ma w swojej ofercie oprogramowania na 1 stanowisko. Mam również ten program a że niedługo kończy mi się licencja więc postanowiłam kupić kontynuację, zaczęłam przeglądać stronę Kaspersky ale nie znalazłam wersji na 1 stanowisko, zapytałam więc u źródła czy mają w swojej ofercie taką wersję i potwierdzili, że nie, są tylko minimum na 2 stanowiska chociaż w zbliżonej cenie z ubiegłego roku na 1 stanowisko. Druga sprawa to wersja PL/Eng, nie mam tu co prawda pewności ale wątpię aby w sprzedaży była wersja polsko-angielska. Używam tego programu od 5 lat i nigdy podczas instalacji nie było wyboru wersji. No i jeszcze ta cena, podejrzanie niska, powinna dać ci wiele do myślenia, aktualnie kontynuacja kosztuje około 80 - 90 zł a licencja 120 - 130 zł.

(bujacz) #6

Równie dobrze można pobrać skądś pirata...serio.

Odradzam brania udziału w takich aukcjach. Dlaczego...

1. Brak wsparcia pomocy technicznej przez Kaspersky Lab Polska;

2. Brak polskiej wersji językowej, licencje są z angielskojęzycznej dystrybucji i to niekoniecznie legalnej;

3. Nie jest to zgodne z zasadami licencjonowania z powodu regionalizacji sprzedaży.

Podobnie było kiedyś z Nortonem 360, podobnie jest z Esetem, Bitdefenderem, Pandą..

Nawet na Grouponie można było spotkać pięcioletnie licencje Eseta w promocyjnej cenie 79 złotych...oczywiście licencje nielegalne, pomimo, że sprzedawca dawał do tego fakturę :o Niedawno wyszło oficjalne oświadczenie z Dagmy mówiące o tym..

Zatem - jeśli chcemy już używać program mając spokojny sen, to tylko z legalnej, polskiej dystrybucji.

(Skolopendra) #7

Kupiłem kilka dni temu taką licencje .Póki co jest ok.Zarejestrowałem ją na stronie Kasperskiego(swoje konto) system nie zgłaszał żadnych uwag.

(lukasz_n) #8

Jako że dałem się naciąć na coś takiego to może się wypowiem.

Te klucze działają średnio miesiąc, sprzedawcy niechętnie oddają pieniądze. na 2 transakcje jeden z nich nie robił większych problemów, czasami działają mimo zablokowania, tzn. można go wkleić jeszcze raz i pochodzi z kilka dni. Moim zdaniem nie warto, kupując licencję na 2 komputery płacisz średnio 65zł za roczną licencję (KIS 2012), mówię tutaj o wersji box z np. komputronik, osobiście tak zrobiłem i od tamtej pory żadnych problemów. Naprawdę nie polecam tych licencji za ~15zł, bo to według mnie pieniądze w błoto. Sprzedawcy mają zwykle pozytywne komentarze gdyż przecież zwykle klucz działa po otrzymaniu.

Pozdrawiam

Łukasz