Kaspersky zwalnia mi internet!

Witam,dziś zainstalowałem sobie Kaspersky Internet Security 2011 i niestety coś jest nie tak z tym programem a mianowicie któraś z jego funkcji ogranicza mój internet zamiast 8 mb/s jest tylko 2 mb/s i skacze,gdy go wyłącze wszystko wraca do normy.Druga spawa to to że przy włączeniu Firefoxa ciągle pyta czy jest to zaufana aplikacja,zaznaczam że ma dodac do listy zaufanych ale przy ponownym uruchomieniu znowu pyta o to samo. Proszę was o pomoc w tym programie

Dodane 18.04.2011 (Pn) 19:10

Po przeanalizowaniu wszystkich funkcji doszedłem do tego że internet zwalnia Ochrona WWW , wie ktoś jak z tym się uporać??

Widzę, że masz już 2406 postów na tym forum. Napisałeś za mało, aby szukać przyczyny przymulenia Internetu i kłopoty z Firefoxem. Napisz, proszę, jaki Windows, jaka instalacja Kaspersky’ego, jakie ustawienie programu, jaka wersja Firefoxa, czy wyłączoną masz zaporę Windowsa, czy w systemie masz inne antywirusy? Czy Kaspersky wykrył jaki syf w pierwszym skanowaniu po zainstalowaniu? Ja mam na laptopie i stacjonarnym KIS 2011 i wszystko jest OK. Stacjonarny komputer nie jest młody i jest na nim Windows XP oraz cały dysk twardy zapełniony. A śmiga!!

Jeśli chodzi o ochronę www, to w Firefoxie, jest wtyczka “Kaspersky URL Advisor” oraz “Blokowanie banerów”. Obie wtyczki w Firefoxie 4.0 są wyłączone przez Firefox, bo są niekontabilne. Możne te wtyczki samemu wyłączyć w ustawieniach w Kaspersky’m i w DODATKACH w Firefox. Oprócz tego, jeżeli używasz rozszerzenia do blokowania banerów ADBLOCK PLUS, to lepiej nie dublować tego poprzez włączenie w Kasperskym tej funkcji.

Wersja systemu to Windows XP Pro, instalacja jak instalacja standardowa :slight_smile: ustawienia programu standardowe takie z jakimi się zainstalował, Firefox najnowsza wersja 4.0 .Zapora Windows wyłączona oczywiście, i antywirusów innych nie mam zainstalowanych.Komputer czysty od syfu, przed Kasperskym zainstalowany był Norton Internet Security 2010

Z tego wynika, że sprawdź, czy Norton został w całości odinstalowany. Może trzeba do odinstalowania NISa użyć narzędzia. Norton Removal Tool z: http://us.norton.com/support/kb/web_vie … 28154508EN. W związku z tym, że masz FIREFOX 4.0, obie wtyczki jako niekontabilne, są wyłączone. Ale to także sprawdź.

Dziwi mnie, że Kaspersky wyświetla monit o to, czy Firefox jest zaufaną aplikacją. Jeżeli tak się dzieje, to sprawdź w USTAWIENIACH, do jakiej grupy zaliczona jest Mozilla i Firefox. Ustawienia → Centrum ochrony → Kontrola aplikacji → Aplikacje

W jakiej grupie jest Mozilla / FIREFOX? Jeżeli jest w innej grupie niż ZAUFANE, możesz usunąć z tej grupy aplikacje klikając na nią prawym przyciskiem myszy i wybierając USUŃ a następnie zatwierdzając przez OK. Przy uruchomieniu Firefoxa zatwierdzamy zaufanie do aplikacji. To powinno pomóc. Albo druga metoda. Klikamy prawym przyciskiem myszy na Firefox w kontroli aplikacji i wybieramy opcję → Przenieś do grupy →Zaufane,( jeżeli jest w innej grupie)

A no widzisz pewnie przez te niezgodne wtyczki program cały czas odnawia te pytanie czy dodać do zaufanych,tylko pytanie czemu program 2011 nie jest zgodny z tym firefoxem, :frowning:

Kaspersky Internet Security 2011 został wydany w roku 2010 (bodajże w czerwcu). Ostatnia aktualizacja programu miała miejsce 27 grudnia, a jak wiadomo wtedy jeszcze nie było FF 4 (w wersji finalnej). Także wraz z wersją 2012 wtyczki powinny być już aktualne.

SeBoLaS, więc jak wyłączasz moduł “Ochrona WWW” wszystko wraca do normy? Spróbuj ustawić mniejszą heurystykę (oczywiście równa się to z mniejszym poziomem bezpieczeństwa). W zakładce “Bezpieczne surfowanie” wyłącz “Sprawdzaj adresy”.

No wszystko się zgadza ale przydała by sie jakaś aktualizacja jednego z tych programów żeby pasowały do siebie,bo oba programy są dobre i ciężko zrezygnować z któregoś z nich

Aktualizacji pewnie już nie będzie, gdyż niedługo ukaże się nowa wersja, tj. KIS/KAV/ 2012.