Katalog co ma dużo mb, można go usunąć?

hej,

nadszedł czas abym zrobił porządek w moim kompie, :mrgreen: trochę się burdel zrobił :frowning:

teraz mam 60mb wolnego miejsca z 5gb :), przeważnie wolnego miejsca mam 2gb, ale teraz strasznie mi zmalało, wyczaiłem katalog co zawiera ok. 160mb trochę dużo tak się zastanawiam czy mogę go wywalić?

daje sceeren

66a780b997e0d87dm.jpg

komputer prawie cały jest przeczyszczony nie wiem dlaczego dalej ma te bidne 60 mb wolnego, może ktoś mi pomóc z porządkami?

Co do porządku na dysku:

Otwórz Edytor Rerestru (polecenie “regedit”). Przejdź przez: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Mangement\PrefetchParameters. W kluczu PrefetchParameters , odnajdź wartość EnablePrefetcher. Kliknij na nią dwa razy. W pole Dane wartości: wpisz 2. Przejdź do folderu C:\Windows\Prefetch i skasuj wszystkie pliki. Kliknij na START, Uruchom w pole Otwórz: wpisz “cmd”. Otworzy się konsola poleceń. Wpisc w niej: defrag C: -b. I uruchom ponownie komputer.

Otwórz wolumin C. Naciśnij na Narezędzia i Opcje folderów…. Otworzy się okno Opcje folderów. Przejdź do menu Widok i zaznacz “Pokaż ukryte pliki i foldery”. Otwórz folder Windows znajdującego się na woluminie C. Skopiuj wszystkie foldery zaczynających się na “$NtUninstall”(jeśli ich nie skopiujesz a będziesz chciał usunąć aktualizację systemu nie będziesz mógł ich usunąć! Więc skopiuj je!). Po skopiowaniu ich na płytę usuń te foldery.

Redakcja vortalu dobreprogramy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykonywanie powyższych zadań. Przy okazji: Ja też nie ponosze za to odpowiedzialności!

Pobierz:

1)Odkurzacza = http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1188

2)CCleaner = http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=88&id=1125

Przeskanuj komputer antywirusem.

Nie. Znaczy się - lepiej akurat tego folderu co to Cię tak bardzo interesuje nie usuwaj. W przeciwnym wypadku będziesz miał spore problemy z działaniem wielu aplikacji. Chociażby MS Office’a.

Lepiej użyj wspomnianego wyżej CCleanera, dodatkowo - odinstaluj nieużywane programy i (przede wszystkim, że względu na rozmiary) gry, zajrzyj do folderów tymczasowych (Temp i Temporary Internet Files), usuń stare punkty przywracania systemu (narzędzie oczyszczania dysków) - oczywiście pod warunkiem, że jesteś pewien że żaden z nich już Ci się nie przyda.

ja juz użyłem wszystkich aplikacji tego typu CClener, odkurzacz, regsecker, ale dalej mam mało miejsca :confused:

a pousuwałeś te foldery $NtUninstall (tylko skopiuj je)?

Otwórz notatnik i wklej do niego:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer]

"AlwaysUnloadDLL"=dword:00000001

Plik->Zapisz jako->“Dokumenty tekstowe(*.txt)” zmień na “Wszystkie pliki” i plik zapisz pod nazwą plik.reg np. na pulpit, potem kliknij na plik dwa razy i zatwierdź dodanie klucza do rejestru. I restart.

Quick Clean

Disk Cleaner 1.5.7

Dodatkowe programy do czyszczenia :slight_smile:

Kliknij na ikonę “Mój komputer”, kliknij na wybraną przez Ciebie partycję prawym przyciskiem. Wybierz Właściwości i w zakładce “Ogólne” wybierz Oczyszczanie dysku. Zaczekaj aż system wyszuka pliki nadające się do usunięcia, i sprawdź tę listę.

Kontynuuj usuwanie odpowiednim przyciskiem.

START->Wszystkie programy->Akcesoria->Narzędzia systemowe->Defragmentor dysku wybierz partycję którą chcesz zdefragmentować i wciśnij Defragmentuj.

Na partycji której jest zainstalowany system znajduje się plik pagefile.sys. Zajmuje on ok. 768MB. Plik jest odpowiedzialny za pamięć wirtualną. Ale jeśli chcesz możesz zmniejszyć jego rozmiar. Kliknij na ikonę “Mój komputer” prawym przyciskiem i wybierz Właściwości. Przejdź do zakładki “Zaawansowane”. Spójrz na opcje wydajności napis “Wydajność” i kliknij na “Ustawienia”. Otworzy się okno “Opcje wydajności” też przejdź do zakładki “Zaawansowane”. I kliknij na przycisk “Zmień”. I w pole “Rozmiar początkowy (MB):” wpisz (nie powinneś schodzić poniżej 500MB) np. 560, a potem w pole “Rozmiar końcowy (MB):” wpisz np 1200. Liczby są liczone w MB, a nie w GB. Klikasz na “Ustaw”, “OK” i “OK” i restart komputera.

A jeszcze kilka programów do przeczyszczenia:

jv16 PowerTools 2007

Advanced Registry Doctor Pro 8.8 Build 08.21

Advanced Disk Cleaner 5

Extreme Cleaner 2.1

HS CleanDisk Eco 5.73.2

Magic Speed 3.0

Do defragmentacji(wybierz sobie):

IObit SmartDefrag 2.1 Beta 3.1

Diskeeper 2007 11.0. 709t Professional Edition

SpeeDefrag 5.1

Power Defragmenter

Utrzymywanie porządku :smiley: (też wybierz sobie ile i co chcesz):

Ace Utilities 4.0.0 Build 4050

Reg Organizer 4.1

SuperCleaner 2.95

+Google

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 18:25

A i ta stronka