katalog_RESTORE

Witam,

ostatnio w katalogu głównym zauważyłem folder o nazwie _Restore.

W podkatalogu TEMP znajduje się bardzo wiele plików o razszerzeniu*.CPY, których ciągle przybywa. Katalog jest chroniony porzed dostępem. Program antywirusowy znajduje w tym katalogu wirusy. Czy mogęgo wyrzucić? i jak?

dzięki

Wyłącz przywracanie systemu.Teraz sprawdz anytwirem.

Problem znikną?

Znalazłeś to w C:\WINDOWS\system32\Restore. Jest to Przywracanie systemu . Wyłącz klikając prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer>>właściwości>>przywracanie systemu. Tam zaznacz wyłącz… :smiley:

przywracanie systemu jest cały czas wyłączone…

to wyłącz ochrone Nortona. ( zapasowe pliki)

http://www.pcworld.pl/news/news.asp?id=32127

na bank masz to włonczone…

chciałbym nadmienić że katalog _restore nie pojawia się jako taki w windowsie xp tylko np. millennium!! c:_restore jak mniemam?? :smiley:

ja usuwałem go pod dosem!! zmieniałem jego atrybuty (polecenie attrib /?) i potem usuwałem jego poszczególne katalogi a w końcu sam katalor _restore!! możesz także podpiąć swój dysk u jakiegoś kumpla i usunąć normalnie pod windowsem bez zabawy w komendy pod dosem!! znacznie łatwiej!! :slight_smile:

Właściwie to mi ten katalog, nie przeszkadza (poza tym ze zajmuje 1gb miejsca). Mam tylko pytanie czy system poprzez zastępowanie starych plików nowszymi obrazami systemu, zastąpi także te zawirusowane pliki?

nie czytałes tego co napisałem??

http://www.pcworld.pl/news/news.asp?id=32127

czytałem…

czytałem też http://www.pcworld.pl/artykuly/21183_1.html

gdzie jest napisane:…folder _Restore gromadzi dane pochodzące z ręcznego zapisywania tzw. punktów przywracania. Zależnie od tego, w jakich odstępach czasu dokonuje się archiwizacji, wspomniany folder może zajmować na dysku ponad 1 GB. Dopiero potem system zaczyna zastępować starsze kopie nowymi.

Jeśli chcesz odzyskać utracone w ten sposób miejsce, skorzystaj z radykalnej, lecz skutecznej metody. Usuń zabezpieczony folder z poziomu trybu MS-DOS. …

Skoro wiesz to po co pytasz :slight_smile:

kto pyta nie błądzi…a ja trochę błądzę

napisałem przecież jak się tego pozbyć !!

ok. wiem juz jak usunąć. ale chciałem się dowiedzieć czy jest to konieczne. dzięki