Katalogi stron, a PageRank


(Stalker) #1

Witam,

Moja strona ma PR=0. Dodałem ją do kilkunastu katalogów mających PR równy 4 oraz 5. Moje pytanie: czy jeśli na swojej stronie umieściłem linka do tych katalogów, to czy wzrośnie moja pozycja w Google i przypuszczalnie o ile? Czy po tym będę miał PR=2 albo PR=3? I po jakim czasie?

Z góry dzięki za odpowiedź...


(Ccx) #2

PageRank aktualizuje się kilka razy w roku - mniejwięcej co 3 miesiące.

Teoretycznie im więcej stron linkuje do jakiegoś katalogu, tym link z takiego katalogu jest więcej warty. Ale z drugiej strony duża ilość linków wychodzących na stronie może obniżyć pozycje. Więc wychodzi na zero. Jeśli jakoś wpłynie to w bardzo niewielkim stopniu.


(Skr3czu) #3

To nie jest tak ,że dodasz zaraz twoja strona bedzie miała PR 5 i bedzie pierwsza w google musisz troche poczekać.Zobacz to:

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/PageRank


(Ccx) #4

PR 2 lub 3 z katalogów można spokojnie uzyskać...


(Stalker) #5

No bo te linki z katalogów na mojej stronie działają tak jak ich wymiana... A gdzieś już czytałem że za to można spokojnie wyciągnąć PR=4 :wink:


(Ccx) #6

Za to, że umieszczasz linki do katalogów napewno nie dostaniesz wyższego PR. Taki link jest bardziej korzystny dla katalogu niż dla Ciebie :slight_smile:


(Skr3czu) #7

Najlepiej wymieniaj się linkami z stronami które mają wysokie PR


(Stalker) #8

Tak, tyle że jest to dość kosztowne... A dziś Google robi chyba update PR :slight_smile:


(Ccx) #9

Update PR trwa od początku miesiąca :slight_smile: Jeśli strona jest nowa to nie załapiesz się na ten update.


(system) #10

Kilkunastu katalogów? Żartujesz sobie?

Stronę trzeba dodawać do przynajmniej 20 nowych katalogów dziennie, dzień w dzień. Tylko wtedy masz szansę na wysoki PR i dobrą pozycję w Google.

Złączono Posty : 26.01.2007 (Pią) 21:09

Bzdura... gdyby nie linki (niekoniecznie z katalogów), to google nie wiedziałoby o Twojej stronie. Gdyby nie duża ilość linków - google nie dałoby dobrej pozycji.


(Stalker) #11

Ja właśnie każdego dnia dodaję swoją stronę do 20-25 katalogów, zazwyczaj do tych, które mają PR=3/PR=4/PR=5. Jestem ciekaw jaki będę miał PR przy następnym updacie Google :smiley:


(Ccx) #12

Chyba mnie nie zrozumiałeś... Chodziło mi o linki do katalogów umieszczane na własnej stronie.


(Skr3czu) #13

Tylko musisz poczekać troche bo odrazu to się nie zmieni :slight_smile: