Katalogi zabezpieczone hasłem a Samba

Witam. Chciałbym zabezpieczyć sobie folder z kopiami zapasowymi oraz jeden dysk hasłem. Znalazłem polecenie tego typu:

sudo chmod a-rwx ‘/home/NAZWA_USERA/Dokumenty/test’ & sudo chown root:root ‘/home/NAZWA_USERA/Dokumenty/test’

Podobno po wydaniu tego polecenia nowe foldery i pliki będą zapisywane jako root. I teraz jak na te zabezpieczone katalogi będzie reagowała samba ? Gdyż ten folder z kopiami oraz dysk mam udostępniony. Czy jak zamontuję udział to hasło wymagane będzie tylko raz przy montowaniu czy co jakiś czas będę musiał ponownie podawać ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Ja rozumiem to tak: masz w katalogu /home folder, którego właścicielem stał się root (chown root:root katalog), odebrałeś również wszystkim prawa do wszystkiego, tj. wykonania, zapisu i odczytu (chmod a-rwx katalog). udostępniasz teraz cały katalog /home a wraz z nim ten katalog, który należy już do roota, tak? Jeśli tak to skoro odebrałeś wszystkim, wszystkie prawa to nikt nie zajrzy do tego katalogu poza rootem. Każdy kto tam zajrzy otrzyma kod błędu, że nie ma prawa do otwarcia katalogu. Tylko nie podczas udostępniania nie zezwalaj na modyfikacje tym samym nie zezwalaj na automatyczną zmianę uprawnień. Co do podawania hasła do montowania zasobu to podajesz je tylko raz, po określonym czasie trzeba je podać ponownie - czas można zapewne określić w ustawieniach Samby.

Pozdrawiam!