Katalogowanie ulubionych stron offline

Cześć, szukam programu do katalogowania linków ulubionych stron. Zależy mi na tym by był to program offline. Mam tych zakładek bardzo dużo skatalogowanych w przeglądarce przez co strasznie wolno chodzi. Chciałbym ją odciążyć przenosząc je do osobnego programu. Nie chce nic online z racji tego, że po tagach jest mi ciężko znaleźć to co mam skatalogowane.

 

Chciałbym móc katalogować ulubione jak w menagerze zakładek w przeglądarkach, by była możliwość dodawania folderów i podfolderów do których umieszczam linki do stron. 

 

Nie mogę nic takiego znaleźć. Ktoś zna jakieś oprogramowanie do tego?

Dodatek speed dial do Firefoksa jeśli masz. Jest możliwość dodawania nowych stron, pod katalogów do nich. Na pewno wygodniejsze niż standardowe dodawanie stron do menu przeglądarki. Plugin można dodać jako stronę domową, do nowego okna przeglądarki lub nowej zakładki. Add on z sieci pobiera pogląd stron, można to raczej wyłączyć, więc może działać offline.

Jakim sposobem chcesz swój cel osiągnąć. Co rozumiesz przez pojęcie offline?

Są np. programy do zapisywania całych stron offline, które potem otwierasz bez dostępu do internetu.

Ja zapisuje sobie całą aktualnie wyświetloną stronę na dysk do wybranego folderu przy użyciu dowolnej przeglądarki i mam stronę w trybie offline zapisaną na dysku i nie muszę mieć dostępu przez internet do tej strony.

Inna możliwość to export zakładek do internet explorer’a on zapisuje każdą zakładkę jako plik skrótu do strony internetowej na dysku do folderu ulubione. Ale to w dalszej części jest skrót do strony, czyli zadziała w trybie onlinie, jak będziesz podłączony do internetu.

Poprzez katalogowanie offline rozumiem katalogowanie samych linków do stron, bez zapisywania całej strony na dysk. Potrzebuje tylko katalogować linki tak jak w menagerze zakładek w przeglądarce. Jest folder, w nim link, klikam, otwiera się strona w przeglądarce i tyle.

 

Nie chce używać delicious i podobnych stron gdyż za dużo tych zakładek mam oraz w takich usługach trudno mi się odnaleźć z racji tego, że trzeba wszystko tagować.

No to wyeksportuj wszystko do internet explorera i będziesz miał folder z plikami linkami. Możesz dowolnie katalogować i wszystko zmieniać.