Kąty widzenia w monitorach LED (itp.) oraz LCD - zjawisko negatywu

Hello.

 

Ciekawi mnie a jednocześnie zastanawiam się o co chodzi dokładnie z tymi kontami widzenia w monitorach LED lub LCD.

 

Mianowicie, miałem monitor (spalił się chyba zasilacz - brak reakcji) Eizo S1921. Wedle opisu producenta ma kąty (pion - poziom) widzenia 178*. Jak go użytkowałem, to bez względu z jakiej pozycji patrzałem to zawsze tak samo wyglądał obraz, co mnie bardzo cieszyło (mniemam istotny fakt).

 

Lecz od kiedy jestem na zastępczym monitorze (matryca NT) który ma kąty widzenia (pion - poziom) 170* wystarczy że przesunę się trochę w bok, wygodnie usiądę do filmu i już nie jest wesoło. Jeśli nieco z góry patrze to jeszcze ujdzie, ale z dołu to pomyłka jakaś :slight_smile:

 

 

Teraz pytanie, przy jakim koncie widzenia (LED oraz LCD - chyba że tyczy się obu przypadków) wedle specyfikacji producenta nie dostrzegę tzw. “zjawiska negatywu” który opisałem wyżej ??

 

Co tak w ogóle wpływa na to że z każdego konta jak spoglądnę na monitor bedę tak samo widział jak na wprost niego ? Czy tylko kąty widzenia ? Czy coś jeszcze ?

 

 

Biorąc pod uwagę tę aukcję: http://allegro.pl/monitor-led-philips-196v4lsb2-gw-pl-18-5-i4579825710.html

Ten sprzęt to szajs, biorąc pod uwagę kąty widzenia.

 

Pozdrawiam.

Nie ma chętnych na doinformowanie zielonego ??

To wiem, ale czy tylko sam kąt widzenia wpływa na to czy patrząc z rożnych boków zawsze tak samo będę widział, czy jest coś jeszcze ?

 

Czyli mniemam że monitory z kątem widzenia 175 i mniej to z leksza buble, jeśli chcemy z każdego boku widzieć tak samo obraz ?

 

A jeśli wierzchołek nie będzie na środku a produc. nie podaje takiego info…

Producent zawsze podaje ten parametr i wierzchołek zawsze jest po środku.

 

 

Własnie dlatego pytam. Piszesz raz jedno a zaraz drugie.

 

 

To że kąty widzenia podaje to wiem.

 

 

Martwi mnie jeden fakt. Czemu nie odpowiada się na all zadane pytania, a wyrywkowe odpowiedzi.

Znak zapytania chyba świadczy o tym że oczekuję się na odpowiedz. To dosyć powszechne z resztą jest. Nawet jak ktoś nie wiem, czegoś tam.

 

 

Reasumując, monitory z kątem widzenia 178 stopni (pion - poziom) nie dają efektu negatywu i żaden inny czynnik / parametr na to nie wpływa ??

może to ci podpowie

http://www.youtube.com/watch?v=FyTcP5E3db0

kąty zależą od rodzaju matrycy…

obecnie są stosowane trzy typy: TN, IPS i MVA/PVA/AMVA+

nie ma dużych różnic w kątach ze wzgledu na postęp technologii