Katyń

http://wiadomosci.onet.pl/8081,1437731,5,temat.html

Poczytajcie sobie.

Jak widać od czasow mordu w Katyniu mentalność niezbyt się zmieniła. Najpierw te czerwone dzikusy (czyt. Armia Czerwona) po tchórzowsku i bez honoru zabily naszych rodaków strzalem w tył głowy, a potem po tchorzowsku bali się do tego przynać. I pomysleć, że w Polsce nadal stoją pomniki ku czcia “bohaterskiej” Armii Czerwonej ;] Któż wie ile jeszcze innych zbrodni oni popełnili, które na zawsze zostały wytarte z kart historii…

Szkoda, że nawet po tylu latach “Ras putin” i władza w Rosji nie nie chce się przyznać do tej zbrodni.

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 14:52

Zauważ, ze te pomniki były stawiane przed 89

No i po co jest ten temat? Mamy się złapać za rączki , stanąć w kółeczku i zapłakać?

Warto się zastanowić co było przed Katyniem, co było przed wybuchem wojny - mniej więcej to co teraz b…del, kłótnie i machanie szabelką. Walka o stołki, egoizm i zupelny brak pomysłu na rozwój kraju i mądrą polityke zagraniczną. Nie macha się szabelką jak sie jest w łachmanach.

Sami Polacy są winni sobie tych nieszczęść i tragedii.

Warto pamiętać także o tym że nasz kochany rząd uciekł bardzo szybko z kraju. To jest szczyt bezczelnosci, doprowadzić do wojny (a przedtem to bałaganu w kraju) i uciec z kraju.

Aha to lepiej było oddać Gdańsk i poddać się nazistom?

Masz rację zapomnijmy o tym po cholere o tym pamiętać :?

Ale fakt dziśaj ważniejszy jest harry poter

No tak, lae powinno się coś z tym zrobić. To jest obrzydliwe patrzeć w wolnym kraju na sierp i młot. Szczególnie, że coraz więcej ludzi wie jaka ta cala Armia Czerwona byla naprawdę i że nie różniła się w swych dzialaniach zbytnio od Wehrmachtu czy SS.

Nie przesadzasz przypadkiem? Jak możemy być winni bezpodstawnej, niewypowiedzianej nam wojny? Bez względu na to jak było wtedy w Polsce Stalin i tak i tak by nas zaatakował, żeby “nieść rewolucję” na zachod i tak samo Hitler, ktory poszukiwał dla Niemcow “przestrzeni życiowej”. W tym wszystkim chodzi tylko o to, że zbrodniarze z Armii Czerwonej, ich dowodctwo uniknęło kary za swe postępki, a powiinni być potraktowani tak samo jak zbrodniarze hitlerowscy. Mało tego, hipokryci pokroju Putina mają czelność ich wychwalać. Pora wreszcie obalić mit “bohaterskiej” Armii Czerwonej !!

Nie, lepiej się uzalać jeszcze 1000 lat nad najwiekszymi przegranymi, tragediami i zbrodniami.

Oczywiscie że tak. Gdańsk był bardziej niemiecki niż polski, miał niemiecki hymn i większość mieszkańców była Niemcami.

Poza tym dlugo przez ultimatum Gdańskim Hitler zaproponował polsce o wiele lepszy sojusz niż te bajeczki co opowiadały Anglia i Francja.

No i wreszcie - nie “kozaczy” się na arenie miedzynarodowej nie mając nawet porządnych czołgów. Honor to można sobie wiesz gdzie wsadzić.

Czesi mieli o wiele lepszą armię od Polaków i się poddali, no ale oni zawsze byli lekko mądrzejsi.

wiesz co szczerze ci coś powiem wstydziłbym się gdyby Polska weszła w sojusz z Niemcami którzy mordowali bezbronnych ludzi (tak jak i ruscy)

Ale kto się użala nie można normalnie porozmawiać o tym czy to już coś nie dobrego?

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 15:52

A tak pozatym to była decyzja ludzi, którzy żyli w tamtych czasach i bądź co badź oni mieli większe pojęcie o sytuacjy niż my teraz.

Malo znasz historię. Minister Beck był kiepskim ministrem (coś ala Fotyga dziś). To raz, a dwa twoje myślenie jest dziecinne i naiwne, jak niby 70 lat temu ktoś z rządu miałby na względzie zdanie wiekszosci narodu, skoro nawet teraz wiele waznych dla Polski decyzji (chociazby budowa tarczy antyrakietowej) jest uzgadniana wbrew woli większości narodu?

Poczytaj lepiej coś prawdziwego i mądrego a nie tylko ksiązki szkolne, lol

http://tnij.org/abm6

Przepraszam faktycznie mało znam historię i przekonałeś mnie szkoda, że nie weszliśmy w sojusz z frycami, to był karygodny bład a tak moze i byśmy mówili po niemiecku :-o Hande Hoch!

:stuck_out_tongue:

Brawo,za wiarę w prawdomówność Hitlera,zanim zaczniesz pisać głupoty poznaj lepiej historię ,a szczególnie historię obiecanek Hitlera min. powiedział on ,że

“nikt tak nie pragnie pokoju jak on” :stuck_out_tongue:

Fakty są takie,że wtedy w Polsce nastroje ludności były zdecydowanie antyniemieckie.

Jak się miało za sąsiadów Niemcy Hitlera i Soviety Stalina to tak naprawdę nie było dobrego wyjścia dla Polski.

PS.Ciekawe,że Polska piszesz z małej litery,a Hitler wielką. :stuck_out_tongue:

Mogę z Tobą nawet “zatańczyć”, jak się tak bardzo prosisz :evil: .

Czy Ty w ogóle wiesz, co to jest chwila zadumy nad grobem?. Wiesz co to jest przyzwoite zachowanie się nad nim?

To sobie założ odpowiedni wątek i się zastanawiaj.

Sami sobie strzelili w tył głowy?

Miał się bić z sowieckimi dywizjami pancernymi?

Boguś vel TW ;/ , rzeczywiście mądrala.

Post factum - jak wielkie straty poniosła Polska dziś już wiemy, można się mądrzyć. Historyk jednak tego nie zrobi, co innego Wołoszański.

Aha czyli teraz powinniśmy oddać Śląsk, Pomorze Zachodnie oraz Warmię I Mazury Niemcom bo te województwa są bardziej Niemieckie??

Bezsens. Bzdury opowiadasz.

Tak masz rację jesteśmy sobie winni, że jakiś debil wydał dokument nr 0048, którym stwierdzono, że wszyscy Polacy to szpiedzy i trzeba ich mordować. (rok 1937 dekret Stalina)

Żyjmy przyszłością nie zapominając o przeszłości.

Tak ale mieliśmy jedną z największych armii ówczesnej Europy. I nie zapominaj, że mimo że mieliśmy o wiele gorszy sprzęt i walczyliśmy na dwa fronty to broniliśmy się miesiąc. A Francja mając linię Maginota nowoczesne czołgi i pomoc brytyjczyków oraz jeden front broniła się o wiele krócej.

BTW gdyby nie niekompetencja Polskich generałów Polska mogła wygrać tą wojnę. Takie są fakty.

Jest mi po prostu Ciebie żal. Bo nie masz szacunku dla tych Polaków, którzy zgineli byś ty mógł teraz żyć w wolnym kraju.

Wygrać nie,ale znacząco przedłużyć. Niestety Polacy nie docenili roli lotnictwa i siły uderzenia dywizji pancernych,oraz źle rozmieścili wojsko,zamiast skoncentrować się na kierunkach głównych uderzeń niemieckich rozmieszczono WP wzdłuż całej bardzo długiej granicy,a trzeba pamiętać,że dzięki polskiemu wywiadowi polskie dowództwo znało w większości rozmieszczenie i główne kierunki uderzeń niemieckich.Poza tym polska mobilizacja była spóźniona.

Można się pocieszać,że Francja i początkowo Rosja także dostały lanie od Niemców pomimo,że były potęgami militarnymi i znali już taktykę niemiecką.

el polaco pamiętaj, że ta niekompetencja wynikała często ze złudnej wiary, śe nadejdzie pomoc od naszych tzw. sojuszników czyli Anglii, Francji.

Bez przesady. Sami tej wojny nie mogliśmy wygrać.

A niekompetencja niemieckich generałów była by taka sama, gdyby mieli walczyć w podobnych warunkach.

Zresztą i tak była, przykład - brak rozpoznania wielkiego polskiego zgrupowania na skrzydle 8A, mogło to doprowadzić do całkowitej likwidacji tejże.

Chodziło mi o to właśnie że moglibyśmy wygrać tę wojnę. Gdyby zrobiono to co napisałeś kampania wrześniowa przedłużyłaby się przez co Francja i Anglia byłyby zmuszone do udzielenia nam pomocy. Jak wiemy Hitler w tamtym okresie nie był przygotowany do wojny na dwa fronty.

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 18:30

obejrzyjcie

http://film.onet.pl/zwiastuny/11050,266 … filmy.html

quente co ty z młodzieżówki SLD jesteś czy co? trzeba pamiętać o tym co nam zrobił szwaby i ruski a jak wszystko sie wyjaśni to można będzie zakończyć ten temat… :-x

A najlepsze jest to, że wczoraj telewizja Russian Today wyemitowała materiał , w którym twierdziła, że Polacy wymordowali tysiace jeńców wojennych w 1920 roku. Ciekawostką jest to że gdy komentator mówił o tych niby wymordowanych radzieckich żołnierzach pokazywane były zdjęcia polskich oficerów zamordowanych w KAtyniu.

juz o ruskach przynajmniej i ich telewizji nie wspominaj… bo to co sie u nich pokazuje to żenada…