KAV 6 czy KAV 7?

Która wersja Kaspersky’ego jest według Was lepsza? I dlaczego? Słyszałem opinie, że nowsza spowalnia komputer i jest ogólnie niedopracowana - czy to prawda?

Mancunian , ja polecam nowszą, ulepszony moduły z poprzedniej wersji, dodane nowe. Działa tak samo jak wersja 6.

Tak to prawda. Wersja 6 jest połatana i działa elegancko. 7 muli kompa. Póki co wersja 6 zdecydowanie lepsza. Jak nie kochasz wyglądu Visty to też polecam wersję 6.

Zależy od konfiguracji komputera miałem 6 nie spowalnia i 7 również nie :mrgreen:

Nie mam KAV ale KIS 7.0. Przed nim miałem KIS 6 i obydwa chodzą tak samo. Nie ma mowy żeby 7.0 zamulał komputer. W ogóle nie czuć różnicy w stosunku do wersji 6.

Mam o wiele lepszego kompa niż ty i u mnie czuć różnicę.

Pentium IV 3.4GHz HT

2x512 MB DDR Dual Channel

Asus P5GD1

Seagate 200GB

GeForce 7600GT 256MB

To widocznie nie jest on taki dobry skoro Ci KIS 7 go muli. Jeśli tak jest to zmień sobie na takiego jak ja mam a przestaniesz mieć problemy z KISami. A tak przy okazji to porównywałeś KISa czy KAVa? Z Twojego pierwszego postu wynika, że KAVa, a odnosisz się do mojej wypowiedzi choć ja pisałem o KISie, no chyba że sam już nie wiesz co porównywałeś? A tak na przyszłość to posprzątaj sobie w systemie to może Ci przestanie mulić.

Też uważam że KIS-7 trochę zamula w porównaniu z KIS-6 ,a skuteczność taka sama.

Z reguły im nowsza tym lepsza a tym bardziej za płatna.

Mancunian bierz nowszą. Nie dawno przesiadłem się z 6 na 7 i powiem tak. Systemu nie obciążą. (raz mi się zdarzyło, ale to dzień po instlacji, że dlugo system się ładował). Jak dla mnie różni się od wersji 6 tylko wyglądam oraz kilkoma dodatkowymi funkcjami. :wink: Jak wspomniał kolega wyżej - weź wersję 7, z prostej przeczyny - NOWSZA. :wink:

To jak w końcu? :stuck_out_tongue:

Weź Kasperskeigo w wersji 7 :wink:

TEstowałem i KIS i KAV. A komputer świeżo po formacie. Po prostu jestem bardziej obiektywny i nie pieje nad wszystkim co nowe.

Oczywiście :o np:Vista:

To taka dyskusja "Nad wyższoscią świąt " muli czy nie? to zależy od ustawienia antywirusa np.kaspersky jeśli chcesz by co chwile skanował obszary krytyczne to napewno lekko zamuli,Nood jest lekki nie obciąża zbytnio systemu ,sam testuje nowego Nooda3(antyvir+firewoll)jeszcze jedna sprawa czas idzie do przodu zawsze coś zostanie unowocześnione pod kątem np.wyglądu,nowszego sprzętu czy nowych zagrożeń w sieci

ja mam cały czas KIS 6 i nie narzekam,puki go mam nie miałem ani razu problemu z wirusami,trojanami,itd, jak miałem avasta i zaporę kerio to praktycznie codziennie przy skanowaniu ad aware i spy botem coś znajdowało,teraz komputer jest absolutnie czysty.Bardzo polecam kasperskyego w werssji 6

Muszę przyznać, że mnie rozbawiłeś tą wypowiedzią jak nikt już od dawna. Na jakiej podstawie twierdzisz, że jesteś bardziej obiektywny ode mnie? Po drugie kto według Ciebie “pieje” nad wszystkim co nowe? Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?

Miałem na kompie wgrane KAV 6 i 7 oraz KIS 6 i 7 a obecnie mam GDATA. KIS 6.0 miałem przez rok. A teraz jak kończyła mi się licencja postanowiłem potestować i doszedłem do wniosku że wersja 6 jest lepsza niż 7 ponieważ przy identycznych ustawieniach nie muli tak kompa jak wersja 7. Jak miałem KIS 6.0 praktycznie go nie odczuwałem a razem z KIS 7 i KAV 7 czekałem razem na odpalenie FIREFOxa. Ah co to były za chwile :smiley: :mrgreen:

Teraz mam GDATE 2007 na pół roku. I jestem średnio zadowolony.

Ale to chyba wina tego, że nie zaleca się, by były aktywne dwa antywirusy (o ile dobrze zrozumiałem).

Nie miałem jednocześnie dwóch antywirusów na kompie. Źle wyraziłem swoje myśli.