KAV + outpost firewall Pro czy KIS czy Outpost Security Suit

(Gryzrafal) #1

prosze o polecenie mi co wybrac do zabezpieczenia winxpprof:

• KAV2009 + outpost firewall Pro

• KIS2009

• Outpost Security Suite Pro

samego KISa mialem do tej pory, ale wydaje mi sie, ze tam nie jest za dobry firewall - kilka razy w tygodniu mialem dziwne bluescreeny, po zainstalowaniu Outposta juz od miesiaca zaden sie nie pokazal...

i teraz nie wiem co wybrac, chodzi aby byl antywirus i firewall.

A co sadzicie zeby byl sam: Outpost Security Suite Pro?

Rafal

(SeBoLaS) #2

Ja mam kis 2009 i używam kaspra już od kilku edycji i zero poważnych infekcji,więc polecam KIS :slight_smile:

(prz3m3k84) #3

KIS 2010 (na dniach powinna ukazać się wersja PL... ja mam tymczasowo angielską), który obecnie posiada firewall z HIPS. Licencja z 2009 bezproblemowo działa w 2010.

Ps. Warto przejrzeć: http://www.matousec.com/projects/proact ... esults.php

(Gutek) #4

KIS i po temacie :slight_smile:

(Lukasz R1) #5

A czy KIS 2009 zużywa więcej ramu niż KIS 2010 ?

(prz3m3k84) #6

Tak. Ogółem KIS 2010 jest wydajniejszy.

(matio) #7

Oczywiście, że KIS. Moim zdaniem ustanie pojawiania się bluescreenów po wyrzuceniu Kaspra to jedynie przypadek.

(Gryzrafal) #8

nie usunalem KIS, tylko doinstalowalem Outpost firewall

-- Dodane 02.09.2009 (Śr) 14:53 --

i juz po chwili mialem zablokowany 1 adres IP

-- Dodane 02.09.2009 (Śr) 14:53 --

oczywiscie na outposcie

(Magik) #9

Kaspersky Internet Security też ma firewalla. Po doinstalowanie Outpost firewall oba mogą się pogryżć.

Osobiście też polecam ci KIS-a - używałem go długi czas. Zmieniłem na Nortona, bo dostaliśmy go na zlocie w prezencie, a skoro spisuje się dobrze, to po co zmieniać. W iinym wypadku KIS siedział by u mnie do tej pory.

(matio) #10

Może po prostu źle skonfigurowałeś KIS'a

(prz3m3k84) #11

http://www.kaspersky.com/kis_latest_versions Jest już wersja PL :slight_smile:

(Gryzrafal) #12

nie wiem, wydaje mi sie, ze powinnien byc dobrze skonfigurowany, on nie ma takich regol jak outpost i raczej sam dawal aplikacje do odpowiednich grup, czasami je przegladalem i jak widzialem, ze cos nie powinno miec dostepu do sieci do przenosilem ten wpis do grupy bez dostepu do sieci...

jak, ktos moze to poprosze o jego plik konfiguracyjny

licencje mam do grudnia, wiec teraz zainstaluje ten kis2010pl i zobacze jak sie bedzie spisywal

Rafal

P.S. czytalem troche na sieci, ze dobrym zabezpieczeniem jest KAV + outpost firewall

(Magik) #13

Kaspersky Antyvirus + Outpost Firewall być może tak - nie testowałem :slight_smile:

Ale Kaspersky Internet Security + Outpost Firewall raczej nie - jak pisałem, z powodu obecnosci dwóch firewalli.

(Gryzrafal) #14

tak wiem, ze KIS i outpost firewall nie powinny byc razem!

mialem kilkanascie dni i nie widzialem zadnych problemow :slight_smile: