KAV + outpost firewall Pro czy KIS czy Outpost Security Suit

prosze o polecenie mi co wybrac do zabezpieczenia winxpprof:

  • KAV2009 + outpost firewall Pro

  • KIS2009

  • Outpost Security Suite Pro

samego KISa mialem do tej pory, ale wydaje mi sie, ze tam nie jest za dobry firewall - kilka razy w tygodniu mialem dziwne bluescreeny, po zainstalowaniu Outposta juz od miesiaca zaden sie nie pokazal…

i teraz nie wiem co wybrac, chodzi aby byl antywirus i firewall.

A co sadzicie zeby byl sam: Outpost Security Suite Pro?

Rafal

Ja mam kis 2009 i używam kaspra już od kilku edycji i zero poważnych infekcji,więc polecam KIS :slight_smile:

KIS 2010 (na dniach powinna ukazać się wersja PL… ja mam tymczasowo angielską), który obecnie posiada firewall z HIPS. Licencja z 2009 bezproblemowo działa w 2010.

Ps. Warto przejrzeć: http://www.matousec.com/projects/proact … esults.php

KIS i po temacie :slight_smile:

A czy KIS 2009 zużywa więcej ramu niż KIS 2010 ?

Tak. Ogółem KIS 2010 jest wydajniejszy.

Oczywiście, że KIS. Moim zdaniem ustanie pojawiania się bluescreenów po wyrzuceniu Kaspra to jedynie przypadek.

nie usunalem KIS, tylko doinstalowalem Outpost firewall

Dodane 02.09.2009 (Śr) 14:53

i juz po chwili mialem zablokowany 1 adres IP

Dodane 02.09.2009 (Śr) 14:53

oczywiscie na outposcie

Kaspersky Internet Security też ma firewalla. Po doinstalowanie Outpost firewall oba mogą się pogryżć.

Osobiście też polecam ci KIS-a - używałem go długi czas. Zmieniłem na Nortona, bo dostaliśmy go na zlocie w prezencie, a skoro spisuje się dobrze, to po co zmieniać. W iinym wypadku KIS siedział by u mnie do tej pory.

Może po prostu źle skonfigurowałeś KIS’a

http://www.kaspersky.com/kis_latest_versions Jest już wersja PL :slight_smile:

nie wiem, wydaje mi sie, ze powinnien byc dobrze skonfigurowany, on nie ma takich regol jak outpost i raczej sam dawal aplikacje do odpowiednich grup, czasami je przegladalem i jak widzialem, ze cos nie powinno miec dostepu do sieci do przenosilem ten wpis do grupy bez dostepu do sieci…

jak, ktos moze to poprosze o jego plik konfiguracyjny

licencje mam do grudnia, wiec teraz zainstaluje ten kis2010pl i zobacze jak sie bedzie spisywal

Rafal

P.S. czytalem troche na sieci, ze dobrym zabezpieczeniem jest KAV + outpost firewall

Kaspersky Antyvirus + Outpost Firewall być może tak - nie testowałem :slight_smile:

Ale Kaspersky Internet Security + Outpost Firewall raczej nie - jak pisałem, z powodu obecnosci dwóch firewalli.

tak wiem, ze KIS i outpost firewall nie powinny byc razem!

mialem kilkanascie dni i nie widzialem zadnych problemow :slight_smile: