KAV-ustawienia

Prosze zobaczyc screen-w ataku sieciowym "Helkern"w zakladce “Ustawienia”-czy jest ok?

helk28fs.th.jpg

włącz tryb ukrycia i blokuj atakujący komputer, ustaw sobie na 60 min

Do końca bym się z tym niezgodził , jeśli będzie włączony tryb ukrycia to niektóre aplikacje mogą nu nie działać . Lepiej ustawić na wyłączony a Kasperski i tak powinien atak wyłapać i zablokować z pokazaniem komunikatu o zablokowaniu ataku sieciowego

W koncu nie wiem co mam robic?-juz dwa razy zmieniam ustawienia.Ataki “Helkern"mam dosc czesto i wiem,ze moge wylaczyc info o nich ale wlasnie zastanawiala mnie zakladka"Ustawienia”-bo jest jednak mozliwosc wlaczenia blokady atakujacego kompa+trybu ukrycia.Moge zostawic tak jak bylo domyslnie skonfigurowane ale wobec tego czemu ma sluzyc w/w mozliwosc.

Co do ustawienia czasu na blokowanie atakującego kompa to się zgadz , można ustawić

mozesz rowniez sciagnac łatkę zeby sie pozbyc tych ciaglych atakow 8)

niestety nie do końca. screen który pokazałeś nie odnosi się do samego ataku Helkern lecz do wszystkich typów ataków. patrz poniżej.

kasper5uc.th.png

w ten sposób zwiększysz bezpieczeństwo więc polecam zaznaczyć te opcje które ja mam :wink:

Cos mi sie wydaje,ze mowimy o roznych wersjach?Ja mam KAV Personal 5.0.375 i nie mam takich opcji do zaznaczenia-patrz screeny.

kav24py.th.jpg

kav35kk.th.jpg

http://www.microsoft.com/Downloads/deta … E45CFA6A89

łata jest dostepna pod tym adresem

Jagodka , tryb ukrycia ma służyć schowaniu twojego komputera w sieci. Ale wtedy na dobrą sprawę komunikatorom, czatom, programom p2p oraz grom sieciowym mówisz do widzenia (po prostu twój komputer będzie niewidoczny dla serwera).

Blokowanie atakującego kompa ma służyć utrudnieniu życia upierdliwcom - przez określoną ilość czasu zablokowany komp nie jest w stanie ci wysłać żadnych danych.

O ile opcja “Tryb ukrycia” jeszcze działa (ale może być bardzo problematyczna z powodów, o których pisałem wyżej), to już opcja blokowania jest typowym gadżetem :slight_smile: . Wszystko jest identyfikowane po IP, więc w przypadku zmiennego IP to i tak nie zadziała. Poza tym… u mnie np. KAH potrafi identyfikować pakiety kontrolne wysyłane przez chello jako atak (ciekawe, co oni tam wysyłają :smiley: ), więc miałbym wszelkie szanse zablokować własnego dostawcę internetowego :lol: