Kazaa lite codec pack i brak ikonek

Witam! Mam taki problem, mianowicie wczoraj koleżanka zaistalowała na komputerze kazaa lite codec pack, obejrzała film, wyłączyła komputer, po czym dziś rano go włącza, a na ekranie nie ma nic innego oprócz tapety, nie ma żadnych ikonek, paska startu, ani nic. Chciałem spróbować odinstalować te kodeki, ale skrót klawiaturowy do menu start też nie działa. Macie jakiś pomysł jak się do tego zabrać, aby spróbować uniknąć formata?

No właśnie nie wiem, skąd Ona je zassała, ale jeżeli jednak to wirus, to przeskanowanie nodem np wystarczy, czy jednak trzeba uciekać się do formatowania?

Jak coś to tam jest Windows XP.

No skoro nie działa menu start to raczej nie da rady go uruchomić, no chyba, że jakoś inaczej można ?

Ok, jak zobaczę tego kompa to przeskanuję i napiszę.

Działa menadżer zadań ? Jeśli tak, możesz spróbować uruchomić proces explorer.exe. Jeśli tak, możesz się dostać do Panelu sterowania i wywalić te kodeki.

Spróbuj jeszcze uruchomić kompa w trybie awaryjnym (F8 w trakcie bootowania) i stamtąd spróbuj wywalić te kodeki.

można też zrobić przywracanei systemu:

  1. kliknij ctrl+alt+del

  2. otworzy się ‘menedżer zadań Windows’

  3. Przejdź do zakładki “Aplikacje”

  4. kliknij “Nowe zadanie…” (prawy dolny róg)

  5. Wklej: “%SystemRoot%\system32\restore\rstrui.exe” (oczywiście bez " " ale ze znaczkami %, itp.)

  6. Przywróć system

  7. Instaluj tylko sprawdzone programy ze sprawdzonych i zaufanych stron. No i nie pozwalaj nikomu na robienie syfu:-)

No więc tak: menadżer zadań nie działał, skrót ctrl+alt+del także. Niestety nie obyło się bez formata :slight_smile: a co do programow to byly sciagniete z dobreprogramy.pl :smiley: tak wiec, wnioskujac, po tym, ze ja mam ten sam codec, to chyba nie chodzilo o codec, a byc moze o jakis virus. W kazdym badz razie pojawil sie inny problem, zaistalowalem windowsa na innej partycji niz powinien byc (popsuty byl na C, poprawny jest na D) no i w zwiazku z tym musze teraz sformatowac dysk C, gdzie pozostal popsuty windows, mozecie powiedziec mi jak to zrobic bez instalowania znow windowsa? Robilem prawym i formatuj, ale wypisalo, że system Windows nie mogl dokonczyc formatowania (choc sie nawet nie zaczelo), a inny komunikat o bledzie brzmial, ze pliki z C sa w uzyciu. Co poradzicie?

czy widzisz ten drugi (pierwszy) system podczas uruchamiania się komputera? tj czy masz do wyboru 2 systemy czy startuje tylko 1?

spróbuj tego:

Start > Uruchom > Wpisz ‘msconfig’ > Zakładka rozruch > Wybierz system operacyjny który chcesz usunąć (czyli ten stary) > naciśnij usuń > Zastosuj i zrestartuj komputer.

jeśli nie działa to spróbuj usunąć pliki poprzez wejście na dysk i zwykle skasowanie folderów (miałem ten sam problem i o dziwo tak się dało - potem wystarczy zmienić litery partycji) - tylko zrób to Total Commanderem z włączonym pokazywaniem plików ukrytych

jeżeli tak również się nie da, spróbuj programu do formatowania partycji, np partition magic

Tak, mam do wyboru dwa systemy operacyjne. W zwiazku z tym, to co napisałeś jest nadal aktualne, czy jednak nie? :>

Jest. Nie możesz sformatować partycji właśnie z tego powodu.

Usuń wpis (systemu, który kasujesz) z boot.ini, a powinieneś móc wykonać format poleceniem formatuj po kliknięciu ppm na partycji.

Sory, ze jestem taki natretny, ale moglbys jasniej? :smiley: Chodzi o to co napisałeś wyżej, z tym usuwaniem systemu?

w zasadzie to zakladka BOOT.INI