Kazam TV 45 i wybór softu

Cześć, moim ostanim telefonem był SE K550i (z wrzuconym przeze mnie softem do W610i), więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:
Dziś dostałem urządzenie Kazam TV 45.
Chciałbym byście pomogli mi w wyborze oprogramowania (ROM-u, nakładki).
Osobiście myślałem o Plasma Mobile , ale nie wspiera ona za wiele modeli niestety.
Poszukuję więc oprogramowania, które odpowiada moim potrzebom:

  1. Minimalizm - czyli tylko to oprogramowanie, które potrzebuję, bez zbędnego syfu.  Obecnie mam pełno syfu i nie mogę znaleźć opcji do jego wywalenia np. “Animowane tapety” - jakbym tego w ogóle chciał używać …
  2. Konfigurowalność - jestem zaawansowanym użytkownikiem i chętnie spędzę sporo czasu w ustawieniach dostosowując wszystko do swoich potrzeb
  3. Ładne - ładny i czytelny (najlepiej) ciemny motyw systemowy
  4. Ważne: bez jakichś wymogów (konta Google, M$ i nie wiadomo czego jeszcze). Coś jak na Linuksie: instaluję (podstawowe ustawienia jak data/czas itp.), instaluję oprogramowanie z menadżera pakietów i konfiguruję wszystko bez jakichś specjalnych kont, synchonizacji itp. itd.
    I tu mam dodatkowe pytania:
    a) Czy mogę używać sklepu Google bez konta Google?
    b) Jakie są inne zaufane sklepy z darmowym oprogramowaniem (nie potrzebuję wiele, od parę ułatwiających życie narzędzi, jakiś fajny odtwarzacz i parę małych darmowych gierek).
  5. Aktualne oprogramowanie (tu chyba wychodzi na to, że najlepszy jest czysty Android, ale pewny nie jestem) od kernelka do całego Androida (póki co mam wersję 4.4.2, więc troszkę do tyłu jestem)

j.w. Najchętniej to wrzuciłbym Plasma Mobile, bo Plasma jest najpiękniejsza i można sobie ją dostosować do potrzeb.
Poproszę też o podlinkowanie do postów z rootowaniem urządzenia (czy to w ogóle zależy od urządzenia, czy jest po prostu jakiś soft flashujący?) itp.
I jeszcze jedno (przynajmniej) chwilowo mam jedynie Linuksa (Funtoo - bazujące na Gentoo - uściślając) pod ręką. Nie będzie to problemem jeśli będę chciał sobie zrootować telefon?
Aktualizacja:
Udało mi się włączyć “try programisty” i włączyć debugowanie USB.
Teraz szukam jakiegoś dobrego narzędzia …  android-tools (fastbot)?