Każda strona przechodzi na google.pl

Witam, mam taki problem który strasznie mnie denerwuje i uniemożliwia pracę na komputerze… Po prostu wchodzę na stronę allegro.pl i jeśli już wejdzie i nie zmieni się adres od razu na google.pl to po wpisaniu w wyszukiwarce jakiegoś hasła znów wraca i tak na każdej stronie… Przeinstalowałem system i dalej to samo, proszę o pomoc… Nie mam już siły do tego

A sprawdz dla testu na innych dnsach czy będzie to samo, jeśli format był robiony to raczej wirusy można wykluczyc.

Jakiej przeglądarki używasz? Może na innej będzie ok?

Jak zmienić dnsy? Na Firefoxie to się dzieje i na każdej innej.

Nie wiem jaki masz system więc;

Windows XP: Panel sterowania >>> Połączenia sieciowe >>> klikamy PPM na połączeniu i wybieramy Właściwości >>> zaznaczamy Protokół internetowy TCP/IP (v.4) i klikamy przycisk Właściwości >>> wpisujemy ręcznie adres serwera w sekcji “Użyj następujących adresów serwerów DNS:”

Windows Vista/7: Panel sterowania, >>> Centrum sieci i udostępniania >>> Zarządzaj połączeniami sieciowymi >>> klikamy PPM na połączeniu i wybieramy Właściwości >>> Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i klikamy przycisk Właściwości >>> wpisujemy ręcznie adres serwera w sekcji “Użyj następujących adresów serwerów DNS:”

wpisz tak jak na obrazku:

http://www.vista.pl/upload/fck/foldery_ … 21/dns.png

[KLAWISZ WINDOWS + R] = pojawia się okno polecenia URUCHOM

wpisujemy CMD -> Enter [pojawia sie czarne okno cmd.exe]

wpisujemy: ipconfig /flushdns [czyszczenie dns’a]

następnie sprawdź czy DNS dobrze tłumaczy nazwy - robimy to poleceniem ping [w czarnym oknie wpisujemy ping wp.pl]

odpowiedź powinna wyglądać jak poniżej:

C:\Users\XYZ>ping wp.pl

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z 32 bajtami danych:

jeśli będzie inaczej możesz zgodnie z instrukcja powyżej ustawić sobie adresy DNS na sztywno [zakładam, że adresację masz przydzielaną z DHCP] na adresy google tzn

DNS1: 8.8.8.8

DNS2: 8.8.4.4

profilaktycznie sprawdź jeszcze czy nie masz dodatkowych wpisów w pliku

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\Hosts -> otwieramy za pomocą notepad.exe

powinien kończyć się takimi zapisami - jeśli jest inaczej -> usuń je.

"

localhost name resolution is handled within DNS itself.

127.0.0.1 localhost

::1 localhost

"

i jeszcze jedna sprawa - sprawdź czy w systemie nie masz ustawionych serwerów proxy.