Każda strona przechodzi na google.pl

(kubuleniekk) #1

Witam, mam taki problem który strasznie mnie denerwuje i uniemożliwia pracę na komputerze.. Po prostu wchodzę na stronę allegro.pl i jeśli już wejdzie i nie zmieni się adres od razu na google.pl to po wpisaniu w wyszukiwarce jakiegoś hasła znów wraca i tak na każdej stronie.. Przeinstalowałem system i dalej to samo, proszę o pomoc.. Nie mam już siły do tego

(djkamil09061991) #2

A sprawdz dla testu na innych dnsach czy będzie to samo, jeśli format był robiony to raczej wirusy można wykluczyc.

(greh) #3

Jakiej przeglądarki używasz? Może na innej będzie ok?

(kubuleniekk) #4

Jak zmienić dnsy? Na Firefoxie to się dzieje i na każdej innej.

(djkamil09061991) #5

Nie wiem jaki masz system więc;

Windows XP: Panel sterowania >>> Połączenia sieciowe >>> klikamy PPM na połączeniu i wybieramy Właściwości >>> zaznaczamy Protokół internetowy TCP/IP (v.4) i klikamy przycisk Właściwości >>> wpisujemy ręcznie adres serwera w sekcji "Użyj następujących adresów serwerów DNS:"

Windows Vista/7: Panel sterowania, >>> Centrum sieci i udostępniania >>> Zarządzaj połączeniami sieciowymi >>> klikamy PPM na połączeniu i wybieramy Właściwości >>> Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i klikamy przycisk Właściwości >>> wpisujemy ręcznie adres serwera w sekcji "Użyj następujących adresów serwerów DNS:"

wpisz tak jak na obrazku:

http://www.vista.pl/upload/fck/foldery_ ... 21/dns.png

(greh) #6

(Qwe2208) #7

[KLAWISZ WINDOWS + R] = pojawia się okno polecenia URUCHOM

wpisujemy CMD -> Enter [pojawia sie czarne okno cmd.exe]

wpisujemy: ipconfig /flushdns [czyszczenie dns'a]

następnie sprawdź czy DNS dobrze tłumaczy nazwy - robimy to poleceniem ping [w czarnym oknie wpisujemy ping wp.pl]

odpowiedź powinna wyglądać jak poniżej:

C:\Users\XYZ>ping wp.pl

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z 32 bajtami danych:

jeśli będzie inaczej możesz zgodnie z instrukcja powyżej ustawić sobie adresy DNS na sztywno [zakładam, że adresację masz przydzielaną z DHCP] na adresy google tzn

DNS1: 8.8.8.8

DNS2: 8.8.4.4

profilaktycznie sprawdź jeszcze czy nie masz dodatkowych wpisów w pliku

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\Hosts -> otwieramy za pomocą notepad.exe

powinien kończyć się takimi zapisami - jeśli jest inaczej -> usuń je.

"

localhost name resolution is handled within DNS itself.

127.0.0.1 localhost

::1 localhost

"

i jeszcze jedna sprawa - sprawdź czy w systemie nie masz ustawionych serwerów proxy.