Każdy uruchomiony program "zamula" komputer


(Fcw) #1

Sytuacja wygląda następująco. Odpaliłem dziś netbooka, który nie był używany od kilku miesięcy. Po odpaleniu takich programów jak google chrome czy IE komputer "muli" i trzeba wyłączyć uruchomiony wcześniej program przez alt+ctrl+del i zakończenie zadania. Pobrałem więc malwarebytes aby sprawdzić komputer pod kątem infekcji, ale po odpaleniu programu i uruchomieniu skanowania systemu komputer się zamula i program pada. Nie wrzucam loga z OTLa, bo po kliknięciu opcji "skanuj" w OTL komputer też się zamula i program nie odpowiada.

Dodam, że malwarebytes działa mi w tle i co chwila pojawia się komunikat, że znalazł kolejnego robaka czy trojana. Nie jest to jednak wynikiem pełnego skanowania, tylko tym, że program działa w tle.

Proszę o pomoc.


(Zulowski) #2

łatki łatki i jeszcze raz łatki, baza antywirusowa... itd itp.


(Fcw) #3

Więc faktycznie instalują się teraz aktualizacje, a w międzyczasie malwarebytes poddał kilka plików kwarantannie i OTL dało radę wygenerować to:

http://wklejto.pl/109219

oraz to:

http://wklejto.pl/109220

A także po kolejnej kwarantannie na pulpicie pojawił się takie ikony:

1e360f7e37a24dcbm.jpg

EDYCJA:

Od 2 godzin "trwa inicjowanie instalacji" aktualizacji systemu windows, więc niestety cały czas jestem w punkcie wyjścia. Także jeśli łatki mają pomóc to muszę je najpierw zainstalować, a nie zainstaluję do czasu aż będzie problem z każdym uruchomieniem programu czy instalacji.


(Acorus) #4

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html


(Fcw) #5

Więc problem rozwiązałem tak:

uruchomiłem windowsa w trybie awaryjnym, co pozwoliło na odpalenie programu Dr.Web, który przeskanował mi dyski i znalazł infekcje. Pomogło to na tyle, że po uruchomieniu systemu w normalny trybie udało się odpalić malwarebytes, który znalazł kolejne infekcje. Zainstalowałem aktualizacje systemu, wyrzuciłem kilka zbędnych programów i wszystko działa:).

Wielki dzięki za pomoc.


(Spandau) #6

Na twoim miejscu to podałbym nowy raport OTL na forum oraz raport Kasprski TDSSKiller instrukcja [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc ... entry33542](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 33542#entry33542)