KB4512941 błąd 0x800f0982

Zgłaszałem to nawet w Insider wersja zapoznawcza i ta łatka pojawiła się dzisiaj i w finalnym wydaniu windows 10. KB4512941 błąd 0x800f0982 i niepowodzenie podczas instalacji.


Czy u was też takie problemy? Czy po May Update 2019 serio Microsoft wydaje tak feralne łatki, że zależy od szczęścia czy się zainstalują?

Mam to samo - 0x800f0982.
Nie wiem jak u innych, ale u mnie KB4512941 pojawia się jako aktualizacja opcjonalna…

Do dnia dzisiejszego nie wiem co powoduje ten błąd. Pomaga uaktualnienie przez Media Creation Tools. Ja sobie na nowo postawiłem system. I się zaktualizowało o aktualizacje. Ale to jest półśrodek w rozwiązaniu problemu.

Świetnie, wojowanie z najnowszą paczką i czeka nagroda po instalacji:

Nie mam takiego problemu ale mam zainstalowany (KB4515530).
Czego dotyczy KB4512941 ? I co musi byc wcześniej
Odpowiedz jest tu.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4512941/windows-10-update-kb4512941
Jeśli są problemy z aktualizacjami to najpierw trzeba to przeczytać
https://support.microsoft.com/en-us/help/10164/fix-windows-update-errors
Zastosować program Windows Update Troubleshooter a jak nie pomoże to wtedy można szukać dalej

@anon93248178, mam zainstalowaną tą paczkę. Reszta do naprawienia problemu zależy od szczęścia. Od dłuższego czasu nic nie dają te fixy na Windows Update z kombinacjami z Software Distribution, sfc /scannow czy z komendą na dism. Tak jest od początku May Update 2019, że jak ci się wszystko zaktualizuje, to to blokuje przyszłą aktualizację. Takie coś zauważyłem.

Mam win 10 od początku i jak dotąd miałem dwa problemy z aktualizacjami ale żadna nie dotyczyła funkcyjnej.
Oba problemy dotyczyły współpracy z zewnętrznymi AV. Jeden z Nortonem a drugi z Avastem.
Wersję Majową dostałem dopiero pod koniec czerwca. Nigdy nie instaluje updatów na siłę. Czekam az system poinformuje że jest no i oczywiście czytam najpierw czego dotyczy. Ta ostatnia przed instalacją wymagała posiadanie pakietu KB 4515530

Nie wiem co sądzić, ale ten May Update 1903 według mnie jest jakiś wadliwy.

Nie zauważyłem. Owszem czytałem o tym ale nikt z mojego otoczenia nie miał z nim problemu. Z 1809 też. Ale jak powiedziałem nic na siłę. Żadnych optymalizatorów systemu, rejestru,bosterów. Aplikacje wyłącznie ze stron producentów i oczywiście przed instalacją, pkt. przywracania systemu.

Ja już szmat czasu nie używam wspomnianych narzędzi, bo po co mi? Ze stron potrzebowałem tylko Microsoft Mouse Keyboard Center i sterowniki Epson L3050. Do karty gts450 WU ściąga ostatni aktualny sterownik, a do reszty nic już nie potrzeba. Z innego oprogramowania, to tylko Libre Office, 7zip i Alcohol 120% free. Nic więcej. Czyli nadal nie wiem skąd te problemy od Windows 10 1903, że po przejściu wszystkich aktualizacji, są blokowane przyszłe patch Tuesday zabezpieczeń i niepowodzenia przy instalacji.

Ja bym sobie farbarem poleciał a gdyby to nic nie dało to reset systemu.
Nie wiem jak sie zabezpieczasz ale przed tzw. wiosenno-jesiennymi funkcyjnymi aktualizacjami robię sobie obraz systemu, gdyby okazało się że coś poszło nie tak a termin cofnięcia aktualizacji minął.Jeszcze nie musiałem tego stosować ale nie wiem czy w którymś momencie coś u mnie będzie niekompatybilne z aktualna opcją.
Poza tym od czasu do czasu robię skan typu sfc /verifyonly

Jak teraz nie przejdzie September patch Tuesday, użyję FRST profilaktycznie.

No właśnie… U mnie wszystko zaczęło się od poprawki zbiorczej May Update 2019, która dotarła na początku sierpnia.
Był co prawda inny błąd, ale nie poszło po raz pierwszy. Musiałem, tak jak Seba, stawiać system od nowa (nie lubię nakładek) przez Creation Tool. No ale teraz jest już druga spora zbiorcza poprawka i mam to samo ;/
To co, co miesiąc reset? Chyba że obraz systemu robić faktycznie i wgrać czysty Windows, potem obraz, obejdzie się bez ustawień aplikacji.
Gdzieś na zagranicznych forach czytałem, że to wina języka; jeśli jest inny, niż oryginalny z samego początku systemu, to powoduje błędy i fixy i dismy itd. nie działają. Może wycofana już Cortana w opcjach języka we wcześniejszych poprawkach coś namieszała, bo to zużycie procesora to ponoć indeksowanie.