Kb4560960 blokuje drukowanie

To w prawdzie można powiedzieć (prawie) o wszystkim, tylko w tym przypadku mięliśmy szczęście na coś lepszego i pięciogwiazdkowego za małe pieniądze. Ten model jest już gdzieniegdzie niedostępny choć w Google widnieje np. z RTV Euro AGD. Brak w magazynie a jest w wynikach wyszukiwania, Allegro pokazuje tylko tusz i inne dodatki, na Ceneo wyprzedane

Nie do końca. Weźmy takiego ASUSa na przykład. Oni również robią budżetowe laptopy. Ale ich PR polega na promocji wyłącznie tych z półki premium i środka (jak ROG i TUF) cała reszta ich laptopów istnieje ale nie są tak silnie promowane w głowach użytkowników jak wyżej wspomniane serie ROG i TUF. Typowy użytkownik słyszy ASUS i od razu ma przed oczami ROGa lub TUFa a nie jakiś tani badziew.
HP wkraczając na rynek laptopów od razu zarzucił go tanim i źle wykonanym sprzętem. Było tak go dużo, że marka zaczęła się po prostu staczać w dół równią pochyłą. HP szybko zauważyło swój błąd i od niedawna promuje swój sprzęt premium pod szyldem OMEN. Niestety złe wrażenie ciężko od razu zmyć i trochę jeszcze czasu minie zanim HP uda się odzyskać odpowiedni PR. Konkurencja na pewno w tym ułatwiać nie będzie sprawy.

Potwierdzam analogiczny problem z urządzeniem Brother DCP-J315W
na 2 komputerach pomogło odinstalowanie KB4560960.
Jako że update Windowsa po chwili instaluje się ponownie to wstrzymałem na chwilę aktualizację licząc na to że MS rozwiąże ten problem.

Dorzuce swoje 3grosze do tematu, walczyłem z nim wczoraj/dzisiaj:

  1. komputer z kompilacją 2004 i łatką KB4557957, drukarka Brother DCP-J315W - działa (KB4560960 nie ma na liście łatek)
  2. komputer z kompilacją 1909 i łatką KB4560960, drukarka Brother DCP-J315W - nie działa (KB4557957 nie ma na liście łatek) Po usunięciu łatki działa

Drukarka połączona do obu komputerów po wifi.

Po WiFi może działać ale poczytaj tematy wyżej i moje i [Sidkwa] gdzie podaje link do strony Microsoftu gdzie już wiedza o zaistniałym problemie i pewnie we wtorek wieczorem bądź środa rano (tak myślę) usuną ten problem.Powyższy temat na DP jest wałkowany chyba od 10 czerwca.Czekajmy cierpliwie.

Windows 10 powinien mieć podtytuł “to system, z którym nigdy się nie nudzisz” :slight_smile:

Mam dokładnie taką drukarkę jak marciech (J315W), w moim przypadku pomogło odinstalowanie drukarki z panelu sterowania i dodanie jej na nowo do systemu. Nie widziałem wcześniej tej notki, więc nie próbowałem odinstalowywania poprawek.

Może nagle szybciej ukazał się poprawiony sterownik?

Jest poprawka.

Ale wersja 2004 jeszcze nie ma ! sprawdzałem :frowning:

Nadal po aktualizacji drukarka Brother niedziała jak odinstaluje KB596 jest oki ale jest komunikat ze chce aktualizowac czy cos wiadomo kiedy to naprawia

Podobno ta ma naprawić:

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4567523

Ja zrobiłem cofke do windowsa 1909 i zainstalowałem poprawke naprawiajaca i mi działa

Nie chodzi o to by wracać do starej wersji systemu tylko o to by działało na 2004,

Czyli się pośpieszyłeś poprawkę wydano 2 dni przed tym co napisałeś:

Ale wersja 2004 jeszcze nie ma ! sprawdzałem

pytanie czemu jej WU nie widziało - pewnie ukryli w opcjonalnych.

Tak ale w momencie kiedy potrzebowałem drukarkę wind 2004 nie miał jako jedyny poprawki
pobierałem stąd:

https://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx

Ta poprawka miała rozwiązać problem z drukowaniem w 2004. Niestety okazało się, że naprawia problem z drukarkami ale powoduje inne problemy:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4567523/windows-10-update-kb4567523

sorki przeoczyłem bo jak sam szukałem to nie było

widzę.

Later niekoniecznie oznacza 2004 / 20H2 / 44H1 (Windows z “2044” stare “440X”).