Kb4560960 blokuje drukowanie

We wtorek wyszła poprawka jak w tytule i po zainstalowaniu jej nie mogę drukować, jak odinstalowałem na chwilkę żeby sprawdzić jest ok drukuje mi z powrotem a jak zainstalowałem to nie drukuje czy ktoś ma podobny problem i może go rozwiązał bez odinstalowania poprawki. Problem wygląda tak ze daje prawym drukuj ewentualnie w adobe drukuj lub gdziekolwiek drukuj, wysyła mi plik do panelu zobacz co jest drukowane pojawia się na 2 sekundy i znika a potem zero reakcji drukarki, od razu dodam ze nie jest uszkodzona tylko jak wyżej napisałem.

Przed napisaniem posta warto wcześniej poszukać odpowiedzi na forum. Albo chociaż rzucić okiem na najnowsze wątki.

Włącz drukarkę podłączoną po USB przed włączeniem komputera.

to poproszę o link bo jak bym znalazł to bym nie pisał

To nic nie zmienia

Znalazłbyś, gdybyś szukał:

To co tam jest napisane nie pomaga odinstalowanie tej poprawki owszem więc może coś innego do zaproponowania

Zrobiłem aktualizacje systemu do wersji 2004 i tu jest jeszcze większy problem bo nie ma tamtej aktualizacji a drukarka dalej leży i nie drukuje
Takie cuś wyskakuje
Ścieżka do aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\System32\PrintIsolationHost.exe

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: PrintIsolationHost.exe
Wersja aplikacji: 10.0.19041.1
Sygnatura czasowa aplikacji: e240040b
Nazwa modułu z błędem: gdi32full.dll
Wersja modułu z błędem: 10.0.19041.329
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 64026912
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 000000000009b1a0
Wersja systemu operacyjnego: 10.0.19041.2.0.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Mi tak się zrobiło z Brother DCP-J315W, podłączenie przez USB w wersji Windows 10 2004.
Pomogło odinstalowanie aktualizacji KB4557957.
Wiem, że to nie jest żadne rozwiązanie, ale na obecną chwilę nic nie znalazłem w sieci (reinstalacja sterowników nic nie dała), a musiałem szybko wydrukować w kolorze.

1 polubienie

Mam ten sam problem już tu pisałem i jedynie pomaga odinstalowanie wspomnianej aktualizacji ale chyba nie tędy droga,czekam na odpowiedź z Brother-a bo wysłałem zapytanie,dotyczy tej samej drukarki.Gorzej jak przyjdzie szukać nowej choć ta jeszcze w idealnym stanie.Jeżeli otrzymam odpowiedź to umieszczę tu informacje,jak na razie przysłali potwierdzenie,że zajmą się tą sprawą więc czekajmy bądź na zmiany ze strony Microsoft.
Jak dotąd to mam tylko to: Drogi Kliencie, Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Twoje pytanie zostało przesłane do lokalnego zespołu wsparcia. Niedługo zostanie dostarczone rozwiązanie.
At Your Side Zespół wsparcia Brother

Nie czekałem kiedy odpiszą i zadzwoniłem to mi powiedziano w miły sposób,że należy poczekać na ruch Microsoftu bo to ich wina a Brother o problemach wie iż drukarki robią tylko skan ale z drukiem jest problem no i testowałem jak najbardziej skaner działa ale wydrukować widać że materiał nie jest przekazywany do portu drukarki.Więc musimy czekać na nowe aktualizacje a z drukowaniem do kolegi który nie ma jeszcze 2004

1 polubienie

Dziękuję, pomogło ale to nie rozwiązanie tak jak napisałeś ale uruchomiłem dziękuję jeszcze raz.

Witam. Mam zupełnie identyczne problemy. Mój system to win10 pro x64 a drukarka broother dcp135c. Po zaistalowaniu tejże poprawki drukarka działa jedynie jako skaner,drukować nie chce.
Gdy uruchamiam drukowanie w panelu dokumentów drukowanych pojawia się też polecenie drukowania ale na kilka sekund i znika. Zasięgałem porady fachowców na forum ale poki co jedyną radą jest odinstalowanie poprawki.

Identyczne objawy. Brother DCP-J315W po Wi-Fi. Myślałem, że to wersja 2004 skopała, ale widzę, że mam tę aktualizację KB4560960…

Sprawdź w historii aktualizacji. Tam powinno dać się ją odinstalować.

Niestety, nie da rady - przy tej aktualizacji opcja Odinstaluj jest niedostępna…Chyba postawię system na nowo - i tak miałem to robić

Ten sam problem. Win 10 Pro 64bit, Brother DCP-J125. Tych objawów opisanych w linku podanym przez @anon67650823 nie ma. To znaczy port i drukarka jest widoczna na liście. Skanowanie i kopiowanie działa prawidłowo, nie działa tylko drukowanie. Pomaga jedynie odinstalowanie poprawki.

W historii aktualizacji z prawej strony na górze powinna być link do opcji odinstalowania każdej aktualizacji

Microsoft już wie o problemie:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4560960/windows-10-update-kb4560960

U mnie nie ma problemu, bo mam HP DeskJet Ink Advantage 4535 już kilka lat i nie ma powodu do narzekania. Ten model nie kosztuje dużo (obecnie 300 złotych w Media Expert przy innych i nie ma problemów technicznych, a w czasie nauczania zdalnego mamy sporo do drukowania (nawet 4 razy dziennie jakieś zadania) i papier trzeba uzupełniać kilka razy w miesiącu. Nie wiem skąd takie narzekanie na HP gdzieniegdzie na forach

Ja wywodzę się z czasów gdy na polskim rynku HP był kojarzony przede wszystkim z drukarkami. W tamtych czasach ich drukarki były naprawdę dobre. Myślę, że narzekania na HP wzięły się bardziej z tego kiedy firma ta postanowiła wejść na inne rynki i zaczęła produkować swoje wersje pecetów i laptopów. Robiąc budżetowe i kiepskiej jakości laptopy rozmieniła się na drobne i już nikt nie kojarzył tej firmy z dobrymi drukarkami tylko z tanim i kiepskiej jakości sprzętem. Sami są sobie winni. Bo byli od zawsze kojarzeni z dobrymi drukarkami a dziś wiadomo jak jest.