KDE 3 czy KDE 4 - które wybrać?

Dziś stałem się posiadaczek Mandriva Xtream3 i mam zamiar instalnąć ją sobie na moim PC obok windowsa na osobnym dysku…

I moje pytanko co polecacie wybrać KDE 3 czy 4?

To w ogóle moje pierwsze stycznosci z linuxem więc prosiłbym o szczere odpowiedzi i uzasadnienie dlaczego właśnie to…

Pozdrawiam!

Ja osobiśce polecałbym Ci raczej KDE3,bo jest może nie tak piękne, jak KDE4, ale miałem z nim na mojej mandrivie Xtreme zdecydowanie mniej problemów. gdy zainstalowałem KDE4 to od razu zaczęły się rózne problemy ze stabilnością systemu :frowning: Nie wiem, jak teraz z aktualizacjami KDE4, bo zrezygnowałem z mandrivy Xtreme, na rzecz ubuntu, gdyż według mnie jest bardziej stabilne, choć szkoda, bo mandriva trochę mnie kosztowała.

A ja mogę teraz polecić kde 4.3.1 ,bo akurat ta wersja nadaje się do użytku i przekonała mnie do kde4 :).

Dla estetów lubiących Vistę - KDE4

Dla ludzi ceniących dopracowanie i stabilność - KDE3

KDE4 tak naprawdę ciągle się rozwija - każda nowa wersja to jakieś nowości, poprawki błędów etc. KDE3 zostało już natomiast dopracowane i osiągnęło fazę stabilną. Co chwilę trzeba naganiać, by nadążać za nowymi wersjami KDE4. Z KDE3 masz spokój. Po dodaniu przezroczystości i ładnej tapety - bardzo ładne środowisko. Dawno temu byłem jego fanem, ale ostatecznie zostałem przy GNOME (używałem wtedy na początku Kubuntu, i tam trochę KDE irytowało). Ostatecznie - zastanów się co wolisz - efekciarstwo (KDE4) czy stabilność(KDE3). Choć niektórzy twierdzą, że KDE4 da się niby używać już ‘day by day’. Osobiście polecam KDE3, bo komu chce się co chwilę kombinować, jak tu KDE4 uaktualnić do nowej wersji. Przetestuj sam i zdecyduj - ja polecam KDE3, które przecież jeszcze jest używane i nie jest stare wcale (dopiero rok temu KDE3 stało się mniej popularne, bo wszędzie KDE4, ale 3 nadal jest na topie i bardziej popularne wg. statystyk userów).

kde4 w xtreme było zdaje sie w wersji 4.1 więc moim zdaniem zupełnie nei nadającej się do użytku.

Jeśli kde4 to jedynie powyżej wersji 4.2 włącznie.

Więc polecam ci w tym wypadku albo kde3 albo 4 z natychmiastowa aktualizacją.