KDE 4.5 położenie nowo otwartych okien

Witam,

praktycznie od samego początku z KDE 4.x, z każdą nową wersją nie zostaje naprawiony mały, aczkolwiek bardzo denerwujący problem. Gdy np. otwieram Dolphina, ten potrafi się otworzyć na samym dole ekranu, zamiast na środku. Ciągłe przestawianie okien nic nie daje, podobnie jest z innymi aplikacjami. Problem jest zarówno w wersji z efektami pulpitu, jak i bez. Czy ktoś ma podobny problem, i potrafi coś poradzić? :frowning:

Znaczy otwiera się okno, ale niezkamsymalizowane i jest położone np. od połowy ekranu w dół?

Jeśli tak, to nie maksymalizuj przyciskiem, tylko chwyć za róg okna i rozciągnij je na cały ekran - ustawienie zostaje zapamiętane. Mam KDE 4.5.1.

Chodzi o to, że gdy otwieram nowe okno, jest niezmaksymalizowane, ale położone dokładnie w rogu ekranu, zamiast jak np. w Gnome lub Explorer’ze na środku ekranu. Trzeba za każdym razem je przesuwać na środek, gdyż wzrok koncentruję na śrdoku, ale też ze względów estetycznych.

Tutaj jest schemat sytuacji.

forumik.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Jeśli to rzeczywiście jest błąd programistyczny w samym KDE to może Devil’s Pie Cię poratuje co prawda to dla Gnome ale może pod KDE też zadziała :slight_smile:

Pozdrawiam!

Byłoby trochę trudno zapamiętywać położenie okna dla każdego katalogu. Jak to zrealizować?

Chyba, że masz na mysli otwieranie okien z poprzedniej sesji?