KDE 4 - skąd i jak pobrać?

Witam! Mam problem, a mianowicie nie wiem skąd pobrać najnowszą wersję tego systemu. Mógłby mi ktoś dać jakieś linki i powiedzieć które pliki ściągnąć?

Na tej stronie: http://www.kde.org/mirrors/#sites są linki do serwerów FTP, ale nie wiem które pliki z nich pobrać.

Tam są źródła, podejrzewam, że i tak nie będziesz umiał skompilować nawet gdybyś je pobrał :slight_smile:

Jak masz ubuntu, to wpisz w konsoli:

sudo apt-get install kubuntu-desktop

Pytanie tylko po co chcesz pobrać KDE4? Po pierwsze KDE4 to nie system, to środowisko graficzne. Więc co chcesz pobrać, system z KDE4 czy samo KDE4? Jeśli samo to na jaki system?

Mam Ubuntu. A czy jak zainstaluje ubuntu w wersji 8.04 na VirtualBOXie to bd. mógł pobrać KDE??

Tak, ale lepiej zainstaluj 8.10

Musiałbym ściągnąć :]

Można zaaktualizować do wersji 8.10 poprzez aktualizacje takie jakie są w Windowsie?

update-manager -d

w przypadku 8.04 istnieje możliwość instalacji (mam repo) jednak nie będzie ono się aktualizowalo bo kde 4.1 nie ma lts w 8.04… i ogólnie już się nie aktualizuje ;/

gothmori , a mógłbyś to trochę jaśniej przetłumaczyć dla człowieku z mózgiem Windy? :smiley:

jeżeli chciałbyś zainstalować kde 4.1 na ubuntu 8.04 to nie będzie ono się aktualizowało do najnowszych wersji :slight_smile: natomiast w wersji 8.10 będziesz miał najaktualniejszą wersję tego środowiska ;]

a jeśli chodzi o ludzkie wyjaśnienie procesu aktualizacji ubuntu 8.04 do 8.10: wciśnij alt i f2 i wpisz polecenie które podałem we wcześniejszym poście ;]

OK! Dzięki wszystkim za pomoc już się biorę do roboty, jak coś będzie nie tak to napisze :slight_smile: