KDE Connect dla Windows i kilka pytań oraz problemów

Witam!
Jak w temacie. Dlaczego nie mogę nic wysłać z komputera na telefon przy użyciu KDE Connect dla Windowsa? Wiem, pytam na forum Linux’owym, no ale KDE to Linux, tyle, że stworzono KDE Connect dla Wingrozy. :slight_smile:
Fajne jest to KDE Connect, bo sam mam Kubuntu 21.10 i tam chodzi wszystko… Zdalna klawiatura też nie działa - ani na Win11, ani na Kubuntu. Ona służy do pisania klawiaturą komputera na telefonie?

Smartfon to S20 FE 5G, ale sprawdzałem też na Huawei Mate 10 Lite i lipa - tam też - ani klawiatura zdalna, ani wysyłanie plików na telefon nie działa.

Jeszcze jedno:
Zdalne robienie zdjęć odpala tylko aparat? Z góry dzięki :slight_smile:

Inne opcje ci działają, jak szukanie telefonu? Może zapomniałeś sparować? Nie wiem czy są oddzielne ustawienia w telefonie dla każdego sparowanego telefonu. Może musisz w telefonie włączyć wtyczkę dla Windows, albo udostępnić miejsce w pamięci telefonu?

Poszukaj czy te opcje są zaimplementowane w wydaniu dla Windows.

No przecież jest taka opcja:


„Udostępnij plik”

Raczej chodzi o czy pod przyciski jest poprawnie przeportowana akcja - jak nie to może być martwa na klikanie (sic!).

Ano tak… Trzeba by pobrać kod źródłowy, biblioteki i zająć się tym. Może błąd w porcie i tyle… Ja na Windowsie KDE Connect użuwam do powiadomień przede wszystkim, bo Twój Telefon przesyła je z opóźnieniem lub nie wszystkie. Pliki przesyłam -= jak małe, to po BT lub appkę Sendmate, a jeśli wielkie, to po USB.
Pytanie było do celów YT - tyle.

Dam moje 3 filmy o KDE Connect:

cz. 1

cz. 2

Zdalna klawiatura

W cz. 2 w momencie ok. 3:14 pokazuję, jak to u mnie nie działa.
@krystian3w Powiem ci jeszcze, że @Domker w innym wątku napisał mi to:

Odnośnie, czemu nie działa Ci wysyłanie z „PC → smartfon” w Windows:
Aplikacja jest zainstalowana ze sklepu M$, więc trzeba też przejrzeć jej uprawnienia do systemu plików, czy są aktywne. (https://www.howtogeek.com/368598/how-to-manage-app-permissions-on-windows-10/)
Druga możliwość to w ustawieniach wtyczek w KDEConnect na smartfonie klikasz na „Udostępnianie i pobieranie”, zaznaczasz „Własny katalog docelowy” i używasz jakiegoś katalogu wewnątrz katalogu „Download”, bo aplikacja ma domyślnie dostęp tylko do katalogów MULTIMEDIÓW. (na stałe jej najlepiej przyznać). Jeżeli nadal masz ten błąd to chyba bug w Androidzie jest. (występuje tylko pod Windows, czy w przypadku KDEConnect na Linux tak samo?)

Nie działa tylko pod Windows, katalog zmieniany i nic. Uprawnienia nadane, usługi powlączane, bo informowało o ograniczeniach.

Przepraszam za ewentualna upierdliwość. Sprawdzałeś uprawnienia do systemu plików pod Windows 10? Z Windows nie korzystam, się przedmówca pisał o uprawnieniach pod Windows. Może nie pokazuje się okienko o nadanie uprawnień?

Windows 11.
Uprawnienia nadane.