KDE nie mogę zmienić głośności

Witam! Niedawno zainstalowałem KDE jako dodatkowe środowisko na moim Linux Mint z Cinnamon.
Ku mojemu zaskoczeniu na dolnym pasku nie znalazłem ikony odpowiadającej za głośność, skróty klawiaturowe których używam zarówno na Windowsie jak i w środowisku Cinnamon do regulacji głośności też nie działają.

Które KDE?
W wersji KDE4 masz aplikację, która nazywa się KMix (a cała paczka bodaj kdemultimedia-kmix), w Plasma 5 do wyboru plasma-pa (ale to działa wyłącznie z pulseaudio), albo kmix. Być może nie masz zainstalowanej tej aplikacji.
Reszta już zależy od wersji środowiska.

Jeszcze jest pavucontrol-qt też możesz spróbować.
Jeżeli chodzi Ci tylko o skróty to możesz je ustawić w ustawieniach systemowych “Skróty globalne” > “Głośność dźwięku”.
Domyślnie przypisane są do klawiszy multimedialnych, więc mogą nie działać tak jak w Cinnamon.

Jak instalowałeś to KDE? Jeśli zainstalowałeś podstawowe gołe środowisko graficzne, to wszystkie elementy musisz doinstalować sam, ale na pewno w twoim systemie są jakieś paczki meta które zrobią to automatycznie.
Niestety, z tego co napisałeś nie da się wiele wywróżyć.

KDE Instalowałem zgodnie z tym poradnikiem Jakie elementy powinienem zainstalować do KDE? Właśnie zainstalowałem KMix zgodnie z radom pavbaranov i już mogę pogłośnić i przyczyciszyć :slight_smile:

O ile wiem @pavbaranov nie jest z Radomia :smiley:
Dalej nie napisałeś jaki system, ani co zainstalowałeś więc masz listę aplikacji KDE i wybierz coś sobie :wink:
https://www.kde.org/applications/

edit.
Nie wiem nadal jaki masz system ale widzę, że instalowałeś backporty kubuntu z ppa… hmm… coś czuję, że wrócisz tu niebawem z pytaniem jak naprawić mój system bo dodałem obce repozytoria i coś się popsuło po aktualizacji :smiley:

1 polubienie

Backporty z Kubuntu w Mincie są normalne. Wszak deweloperzy tej “dystrybucji” (Mint KDE) absolutnie nic nie robią.

Gapa jestem, bo faktycznie pisze o Mincie w pierwszym poście…
Co nie zmienia mojej opinii, że obce repo to wcześniej czy później proszenie się o problemy, ale skoro ekspert pisze, że backporty z kubuntu można, to hulaj duszo piekła nie ma :smiley:

Kiedy owe PPA Kubuntu w Mincie nie jest “obcym” repo. Podobnie jak całe repo “Ubuntu”. W repozytorium Minta, w zakresie KDE praktycznie nic nie ma. To jest “vampire distro” :slight_smile:

2 polubienia

Dzięki :slight_smile: jak by było coś nie tak to na pewno napisze :wink: