KDE Telpathy przestało odbierać chat facebooka

(jajecpl) #1

Ktoś coś wie na ten temat ??

(Juche) #2

Jaka wersja systemu i tego tam KDE Telepathy? Pewnie nastąpiły jakieś poważniejsze zmiany w API twarzoksiążki i dotychczasowa wersja komunikatora nie jest w stanie połączyć się z “nowym” czatem. Według mnie, jedyne, co możesz teraz zrobić, to czekać na aktualizację modułu od FB.

(Frankfurterium) #3

Facebook od dłuższego czasu grozi, że wyłączy swoje API przez XMPP. Nawet jeżeli aktualna sytuacja faktycznie wynika ze zmiany w API, niedługo komunikacja padnie i nic się na to nie poradzi.

(Juche) #4

O ile ja się orientuję, FB już dobre kilka miesięcy temu wyłączył XMPP. Teraz komunikatory polegają na własnościowym API FB, które lubi się zmieniać… W każdym razie ja już od dawna nie mogę się zalogować na FB przez np. PSI (czy jakikolwiek inny komunikator tylko i wyłącznie jabberowy). W Pidginie działa, ale po wgraniu nieoficjalnego modułu _ purple-facebook _ z AUR (Arch Linux), jak wygląda sprawa w innych dystrybucjach i innych komunikatorach - osobiście nie mam pojęcia - korzystam tylko i wyłącznie z Archa i Pidgina.

(nintyfan) #5

W przypadku Telepathy, a tak przynajmniej coś mi świta, może on korzystać z libpurple w ramach backendu.

(jajecpl) #6

Zadziałał Pidgin z nową wtyczką purple-facebook  …