KDE Telpathy przestało odbierać chat facebooka

Ktoś coś wie na ten temat ??

Jaka wersja systemu i tego tam KDE Telepathy? Pewnie nastąpiły jakieś poważniejsze zmiany w API twarzoksiążki i dotychczasowa wersja komunikatora nie jest w stanie połączyć się z “nowym” czatem. Według mnie, jedyne, co możesz teraz zrobić, to czekać na aktualizację modułu od FB.

Facebook od dłuższego czasu grozi, że wyłączy swoje API przez XMPP. Nawet jeżeli aktualna sytuacja faktycznie wynika ze zmiany w API, niedługo komunikacja padnie i nic się na to nie poradzi.

O ile ja się orientuję, FB już dobre kilka miesięcy temu wyłączył XMPP. Teraz komunikatory polegają na własnościowym API FB, które lubi się zmieniać… W każdym razie ja już od dawna nie mogę się zalogować na FB przez np. PSI (czy jakikolwiek inny komunikator tylko i wyłącznie jabberowy). W Pidginie działa, ale po wgraniu nieoficjalnego modułu _ purple-facebook _ z AUR (Arch Linux), jak wygląda sprawa w innych dystrybucjach i innych komunikatorach - osobiście nie mam pojęcia - korzystam tylko i wyłącznie z Archa i Pidgina.

W przypadku Telepathy, a tak przynajmniej coś mi świta, może on korzystać z libpurple w ramach backendu.

Zadziałał Pidgin z nową wtyczką purple-facebook  …