KDE, wiele pulpitów i programy na nich

Cześć

Od jakiegoś czasu bawię się linuksem, ale zawsze robiłem to w środowisku Gnome. Teraz postanowiłem wypróbować KDE i generalnie spodobało mi się.

Mam jednak jeden problem, jakoś nie mogę znaleźć jego rozwiązania w ustawieniach KDE, ani w Centrum Sterowania.

Otóż mam 4 wirutalne pulpity, lecz kiedy przełączam się z pulpitu nr1 na nr2, to na pasku na dole nadal mam ikony programów które są uruchomione. Chodzi o to że w Gnomie jak przełączałem się na pulpit nr2, to miałem czysty pasek z programami, i jak coś uruchomiłem na 2 to po przełączeniu na 1 wracałem do paska z programami z pulpitu 1, a programy z pulpitu 2 zostawały na swoim pasku.

Czy ktoś wie jak ten sam “myk” ustawić w KDE?

Zaznacz tak:

http://efotek.pl/show.php?file=c6f5erba.png

Dokładnie te opcje w taki sam sposób mam zaznaczone. Może wina leży w tym iz mam włączony compiz-fusion, a tam też są jakieś wirtualne pulpity. Ale w konfiguracji compiza nie widać żadnej opcji która by powodowała takie zachowanie jakie potrzebuję.

Spróbuj na czas testu wyłączyć compiz-fusion.

matiit -> szczerze powiedziawszy to nie jestem linuksowym magikiem, i dlatego wolę nie wyłączać compiza. Jak wyłącze to nie będę wiedzieć jak to spowrotem przywrócić. Narazie nie wiem co zrobić, może gdzieś znajdę jakąś informację. A jak nie to może w ostateczności spróbuje compiza wyłączyć. Ale zanim to zrobię to poszukam jakiegoś programu to nagrywania obrazu partycji, żeby w razie czego móc przywrócić system do stanu sprzed grzebania.

Może znasz jakiś dobry i wmiarę nie skomplikowany program który coś takiego potrafi?

Włącza Ci się podczas startu?

jak tak to możesz wyłączyć compiza tylko na chwilę.

alt+f2 wpisujesz

metacity --replace

po ponownym uruchomieniu compiz będzie włączony.

Niestety ta komenda nie działa u mnie w systemie. Mam Mandrive 2008. Problemu z pulpitami nadal nie usunąłem :frowning:

jeśli mandriva to

kwin --replace