KDE wylogowuje przy używaniu Chrome/Chromium

Używam Kubuntu 13.10, zaktualizowany z kernelem netext73 (co może okazać się istotne). Gdy używam Chromium to po kilku minutach wyrzuca mnie do ekranu logowania, i tak za każdym razem, gdy próbuję używać tej przeglądarki. Wczoraj bawiłem się Netrunnerem, z netextem i również miałem ten sam błąd błąd (wtedy podejrzewałem, że to wina dystrybucji), przy czym tam potem crashował również przy uruchamianiu (natychmiastowo) Firefoxa - tutaj działa poprawnie.

 

Jak myślicie, z czym może mieć to związek? A może jest to powiązane z samym KDE? Czy na wskutek zbyt niskiej ilości wolnej pamięci może dziać się coś takiego?

 

Tak.

Z pamięcią jest o tyle dziwnie, bo inną ilość pokazuje polecenie free, a inną widzi np. Monitor zasobów, przy czym różnica jest ogromna, bo free po samym staracie pokazuje dostępne 500 z 3GB, a nomintor około dwóch GB. Dziwne byłoby gdyby Chrome, na dwóch kartach, żarło aż tyle, że doprowadzałoby to do wylogowania. Wydaje mi się, że problem leży w innym miejscu.

 

 

EDIT1: Problem pamięci chyba można wykluczyć, skoro system wylogowuje się po otworzeniu dwóch dowolnych stron - niemożliwe, aby to zapchało pamięć. Sprawdziłem też kernel - na normalnym również krzaczy.

 

EDIT2: Przeszedłem na Cynamonowego Minta, Chrome działa poprawnie… nie wiem gdzie leżał błąd, ale tutaj już nie występuje. Dziwne, ale temat można zamknąć.