KDE zepsuło mi czcionkę

Witam.

Chciałem potestować sobie KDE w systemie Xubuntu. Zainstalowałem więc kubuntu-desktop. Po pewnym czasie postanowiłem pozbyć się całego kde i zostać przy domyślnym xfce. Usunąłem więc wszystko co trzeba, wszystko działa, ale niestety. W przeglądarkach internetowych została mi się taka chuda, brzydka czcionka z KDE. Jest ona widoczna zarówno w menu przeglądarek, jak i też strony wyświetlają mi się z chudszymi literkami.

 

Próbowałem ustawień antyaliasingu w systemie jednak to nic nie daje. Czcionka wygląda naprawdę słabo a nie wiem jak się jej pozbyć. (oczywiści eustawienia czcionek w samych przeglądarkach są niezmienione).

 

Bardzo proszę o pomoc. Nie chcę zostać z takim koszmarnym fontem. Jak wrócić do zwykłego stylu??

(w systemie czcionka jest normalna, tylko przeglądarki wyświetlają się z tym koszmarnym fontem)

 


Edit:

Rozwiązaniem jest usunięcie pliku: /etc/fonts/fonts.conf

Zrobiłem podobnie u siebie i nie wiem czy dobrym pomysłem było usuwanie pliku fonts.conf :frowning: Mimo jego usunięcia nadal w Chrome mam brzydką czcionkę. Można jakoś odtworzyć oryginalny fonts.conf i czy jego brak ma jakiś szczególny wpływ na działanie systemu :?: :?:

 

Proszę o pomoc.