KDE4 dla Ubuntu 10.04

Jedno małe pytanie :slight_smile: Jest już dostępne KDE4 w repozytoriach dla Ubuntu 10.04, czy trzeba będzie jeszcze poczekać :?:

Jest od dwóch lat. Jest nawet wersja Ubuntu z KDE, czyli Kubuntu.

O Kubuntu wiem, ale teraz chciałbym tylko doinstalować KDE4 do Ubuntu, żeby był wybór między Gnome, a KDE - nie chce tylko dlatego przeinstalowywać Systemu :expressionless: A zarówno Synaptic, jak i konsola nie chce go pobrać, a co za tym idzie, nie ma jak zainstalować :roll:

To znaczy?

W Synapticu w ogóle nie ma opcji żeby pobrać i zainstalować plik KDE4-base, bo chyba to jest potrzebne ( i kilka innych, które pobiorą się razem z kde4-base) , aby środowisko działało :?: :roll: Zaś w konsoli (jako root), po wpisaniu magiczenego “sudo apt get install kde4…” wyskakuje error (jesli dobrze pamiętam, to coś o tym, że nie może znaleźć kde4 :roll:).

Wygląda na to, że zmieniono nazwę pakietów na kde-full i kde-minimal. Wystarczyło poszukać w Synapticu.

Spróbuj w takim razie znaleźć z Menedżerze Oprogramowania, wpisując w wyszukiwarce KDE - ja ściągałem i instalowałem z tego poziomu. W Synapticu też to musi być. Jeśli nie, to tutaj można pobrać binarki.

http://download.kde.org/download.php

Zainstaluj sobie minimalna wersje KDE

sudo apt-get install kde-minimal

A później programy według uznania.

No fajnie, tylko tego mi brakowało =D> Skąd miałem wiedzieć, że zmieniono nazwy pakietów, stąd ten brak orientacji w Synapticu, a w konsoli robiłem to według starego polecenia, więc nic dziwnego, że był error #-o Jak skończę gruntownie skanować XP-ka przeciw Spyware, to przerzucam się się na Ubunciaka i próbuję instalować KDE 8)

Poza tym z tą zmianą nazw, to nie jedno zaskoczenie. Dodam, że dziś tuż przed 14 otrzymałem płyty z Ubuntu i Kubuntu, których nie powinenem otrzymać :o Ponieważ, gdy zamawiałem, to po 2 dniach otrzymałem informację, że nie mogę skotrzystać z tej oferty ShipIt, bo kiedyś już zamawiałem (8.10) :expressionless:

No nic, jak się uda zainstalować to KDE4, to dam znać i temat będzie można zamnkąć.

W ubuntu 10.04 kde można zainstalować z kilku paczek:

sudo apt-get install kubuntu-desktop

Wtedy się zainstaluje wszystkie paczki, które są na płycie kubuntu 10.04

sudo apt-get kdebase

instaluje się tylko podstawowe środowisko bez większości aplikacji.

OK, KDE zainstalowane i śmiga aż miło :slight_smile: Terminal i polecenie od mati75 dało radę, wcześniej robiłem innym poleceniem znalezionym w sieci przez Google i nie działało - najwidoczniej było złe :expressionless: Z Synaptickiem też się wyjaśniło, to był poprostu mój błąd w wyszukiwaniu #-o Za dokładny byłem i wpisywałem jak wół KDE4, a wystarczyło samo KDE, tak jak pisał Monczkin :wink: Także dzięki za pomoc =D> =D> =D>