KeePass nie radzi sobie dobrze z wypełnianiem pól logowania

Witam serdecznie. Z racji tego, że LastPass od wczoraj ma problemy z serwerem (tak wiem dlaczego, ale to nieważne), zatem postanowiłem wgrać sobie alternatywę i używać jej, jak i LastPass. Jedno przestanie działać, to mam drugie.

Zatem zainteresowałem się programem KeePass. Pobrałem wtyczkę do Google Chrome, aby KeePass się zintegrował. Ok, jest dobrze, wypełnia sam pola do logowania. Ale już trafiłem na trzy strony, na których nie chce mi wypełniać, mianowicie: facebook.pl, onbux.com i gmail.com

A ja dopiero dodałem 6 stron do KeePass, a jeszcze sporo zostało. Skoro już trafiłem na trzy strony z którymi sobie nie radzi a sporo mi zostało do pododawania, to z pewnością trafi na więcej stron, których nie obsługuje.

Czyli albo KeePass absolutnie nie dorównuje do LastPass jeśli chodzi o wypełnianie pól w przeglądarkach, albo można to naprawić. Zatem chciałem się zapytać, czy u was KeePass wypełnia dane na facebook czy gmailu? Jeśli tak, to bardzo proszę podać jaki macie wpisany URL w KeePass.

W Gmailu KeePass działa bez zarzutu. URL: https://www.google.com/accounts/Login

U mnie nie wypełnia, z twoim URL też nie, a na jakiej przeglądarce patrzyłeś?

Chrome, IE9, Firefox - najnowsze wersje - we wszystkich KeePass działa bez zarzutu. A masz w opcjach zaznaczone dla tych stron “włącz Auto-type dla tego wpisu”? ({USERNAME}{TAB}{PASSWORD}{ENTER})

Oczywiście, mam tak. Zaznaczyłem Dziedzicz sekwencję od grupy nadrzędnej jak i zastąp domyślną sekwencję i wpisywałem te wartości co podałeś.

Może to kwestia wersji programu? Ja używam KeePass 2.15.

Ja też

Wczoraj KeePass w Chromie trochę się zbuntował - funkcja Auto Type nie działała w Gmailu. Dziś z rana znów wszystko ok, a teraz, po ponownym uruchomieniu znów bunt w Chromie, na stronie logowania do Gmaila - wpisuje login, dalej TABa, hasło, ale nie potwierdza enterem. Być może program ma coś nie do końca w sobie sprawnego; wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, bo używam metody “kopiuj, wklej”.

No cóż, szkoda, ok dziękuję za pomoc.