KeePass vs Password Safe

Witam

Tytułowe programy to wiodące, uznawane za najlepsze i najbezpieczniejsze menedźery haseł z rodziny open source. Jednak może pojawić się dylemat, co wybrać?

Popularniejszy jest zdecydowanie KP o czym świadczy licznik pobrań z poniższych linków.  Poziom bezpieczeństwa w zasadzie taki sam, to nie powinno podlegać raczej dyskusji, jednak różnica w kilku funkcjach wydaje się być na korzyść KP.

W sieci trudno znaleźć jakieś dokładniejsze porównanie tych dwóch programów, a jeśli jakieś są to z lat minionych 07-08 i w związku z tym chciałbym Was zapytać… Czy używacie któregoś z nich, jeśli tak to którego? I czy Waszym zdaniem jeden jest lepszy od drugiego, czy są równe sobie? Co o nich myślicie?

KPhttps://sourceforge.net/projects/keepass/

PShttps://sourceforge.net/projects/passwordsafe/

Pozdrawiam.

 

KeePass jest lepszy. Tego drugiego nie używałem co prawda, ale po screenshotach widzę że keepass ma ma więcej mozliwości (np. historię hasła, tagi, mozliwość dodania dowolnych pól do wpisu). Poza tym keepass ma również wersję na androida gdzie można otworzyć bazę z wersji desktopowiej. Ten drugi nie wiem czy ma.

Keeapas używam co najmniej 10 lat i mnie nie zawiódł.