KepassXC nie integruje się z przeglądarkami w Ubuntu

Witam. KeepassXC nie integruje się z przeglądarkami w Ubuntu 22.04.1 LTS.
Na starej wersji Ubuntu było wszystko ok a po aktualizacji do nowej wersji w dodatku w przeglądarce mam komunikat
" Nie można połączyć się z KeePassXC. Sprawdź, czy integracja z przeglądarką jest włączona w ustawieniach KeePassXC."
klikam na przycisk Przeładuj i pojawia się komunikat
" Wymiana klucza nie powiodła się."
Robiłem integrację z przeglądarką w KeePassXC na wielu komputerach z Windows i nigdy nie było problemów. Nie maiłam problemu też na poprzedniej wersji Ubuntu. Problem pojawił się w wersji Ubuntu 22.04.1 LTS.
Zainstalowałem najnowszą wersję KeePassXC i w ustawieniach (zakładka Integracja z przeglądarką) mam takie informacje:
Przeglądarki zainstalowane jako snapy są obecnie nieobsługiwane
niżej jest druga informacja
Ze względu na sandboxing Snap należy uruchomić skrypt, aby umożliwić integrację przeglądarki. Możesz uzyskać ten skrypt z https://keepassxc.org
Wchodziłem na tą stronę, nic nie pobierałem i próbowałem wykonać instrukcje w terminalu ale nie szło dalej.

Ktoś może łopatologicznie wytłumaczyć jak dla Linkusowego Janusza jak krok po kroku to naprawić?

Ty Snap’owych pakietów używasz? Ubuntu bazuje na Debianie, więc Deb’y będą pasowały.

Skrypt jest tutaj: Download - KeePassXC > KeePassXC-Browser Helper Script
Zapisz go na dysku, daj mu prawa do wykonywania czyli chmod u+x nazwaskryptu i uruchom.
Na moją logikę, to powinno się dać go również uruchomić bezpośrednio z sieci, czyli tak:

curl https://raw.githubusercontent.com/keepassxreboot/keepassxc/master/utils/keepassxc-snap-helper.sh | bash 

W Ubuntu możesz zainstalować np. Chrome (nie ze snap) i wtedy będzie Ci działało.
Ale na Twoim miejscu przeszedłbym na „Bitwarden” - wieloplatformowy i na wszystkie przeglądarki, nawet snap-owy Firefox Ubuntu działa. Poza tym uważam, że jest dużo lepszy.

Który dokładnie plik pobrać z linka? W którym katalogu go zapisać?

Tak jak napisałem,

Pobrałem plik keepassxc-snap-helper.sh (do lokalizacji: Katalog domowy / Pobrane).
Otworzyłem terminal i wpisałem:
chmod u+x keepassxc-snap-helper.sh
Pojawił się komunikat „chmod: nie ma dostępu do ‘keepassxc-snap-helper.sh’: Nie ma takiego pliku ani katalogu”

Wykonałeś to polecenie w katalogu Pobranie ? Jeżeli nie, to najpierw wejdź do niego cd Pobrane albo cd Downloads nie pamiętam jak to tam jest w Ubuntu. Jak coś, wylistuj sobie katalogi poleceniem ls.

Dodatek korzysta z zewnętrznej komunikacji przez „aplikację proxy”, więc obojętnie, czy to snap, czy np. firejail sandbox - trzeba dodać wyjątek.
Tutaj akurat pomyśleli o skrypcie, który dodaje plik json z parametrami do binarki proxy.