Kerio 4.1.2- darmowy czy nie?


(Grzesiek82) #1

sicafnelem z netu wersje free 4.1.2 a tam jest napisane ze dziala tylko przez 30 dni i musze zarejestrowac podajac klucz produktu, zaznaczam ze do firmy potrzebuje wersjii free


(fiesta) #2

Wersje zupełnie free są z serii 2.XX. Ta jest darmowa, ale po 30 dniach niektóre funkcje przestają działać. Poczytaj również czy licencja freeware dotyczy instytucji czy tylko osób prywatnych.

Niestety w wypadku tego programu sprawa ma się następująco:


(Marsmo) #3

grzesiek82 - mam dokładnie ta samą wersję, zreszta poprzednia bawiła się na tej samej zasadzie.

Kerio jest całkowicie darmowy, oprócz opcji www - która szczerze mówiąc jest do niczego nie potrzebna (zastępuje ją z powodzeniem mnóstwo opcji w innych programach).

I to okienko o rejestracji pokaże Ci się jedynie wtedy, kiedy klikniesz na te właśnie opcję www. Pozbywasz się okna i cała reszta bez problemu; czyli w pełni funkcjonalna! :slight_smile:


(Grzesiek82) #4

a mam jeszcze pytanko zainstalowalem wersje ale w pakiecie podstawowym, bez advance i jest napisane ze on sam sie skonfiguruje natomiast w advance pyta sie jakie aplikacje blokowac a jakie nie. jest napisane ze pozneij mozna przelaczyc na advance, moze ktos wie gdize. czy majac simple bedzie mi blokowalo niektore niechciane polaczenia, np nero, winamp itd


(Marsmo) #5

Przyznam się, że nie słyszałam by w Kerio były jakieś wersje; jak piszesz - advance i simple... :roll:

Zainstalowałam jedną jedyną, jaka była do wyboru (i to jeszcze z update'u :lol: ) - i oczywiście, przy każdym, jeszcze nie wstawionym wcześniej w tzw. reguły procesie w powiązaniu z daną aplikacją, firewall pyta mnie o dopuszczenie.


(Grzesiek82) #6

ok dzieki. ja poprzednio mialem nis i moze przejal reguly od niego i dlatego nie pyta o nic