Kerio Dziwne

ten komunikat sie pokazuje i odrazu mi internet wyłącza sie?? co mam zrobic jaktozablokowac4ry.th.jpg

wgraj do nowa kerio !

Po odinstalowaniu przeczyść rejestr i pliki związane z KERIO.

Uzywasz programów P2P przy nieskonfigurowanym do tego TCP/IP

Uzycie P2P powoduje wyczerpanie tzw socketów,

a ponieważ Kerio porozumiewa się z swoimi modułami poprzez TCP/IP

więc ich zapełnienie powoduje powyższy błąd a jednoczesnie brak

dostępu do Internetu !, który w tym wypadku mozna przywrócić

tylko przez reboot !

Aby zaproponować lekarstwo muszę znać czy to jest Win9X

czy WinNT/2000/XP !

@gina mam windows xp

> gina Ja też uzywam dużo programów p2p i Kerio pracuje w tle i nic na razie u mnie sie nie dzieje.

Zalezy ile plików sobie ściągasz w P2P (torrent szczególnie),

jak przeskoczysz powyżej 4 równolegle w Win98SE , to ten efekt sie pojawi, musisz zwiekszyć paramter MaxConnections ale także i inne, szczególnie jak korzystasz z łączy do internetu lepszych od modemowego.

W WinXP też trzeba zwiększyć /skorygować pewne rzeczy !

Najprościej to zrobić używając programu xp-antispy, do pobrania z

http://xp-antispy.org/index.php?option= … ang&iso=pl

w którym zwiększamy Connection Limit z początkowych bodajże 10 na wartość przynajmniej 50 , jeżeli problem znowu sie pojawi to wartość powieksz znowu x2 , czyli do 100.

Opis w pliku pomocy do xp-antispy, kopia w obrazku

http://img87.imageshack.us/img87/4669/cl6ky.gif

Screen -> WinXP

Maksymalna, optymalna i sprawdzona ilość połączeń wychodzących, sprawdzona u wielu na tym samym problemie to 200…

A to wszystko zależy od konfiguracji i ilości p2p. Po prostu system zapycha się nadmiarem połączeń.

Start -> uruchom -> cmd

I wpisz netstat -a podczas działania programów p2p. Zobacz, ile tego jest… Dlatego trzeba optymalnie dobrać konfigurację, na podstawie możliwości łączy i zdrowego rozsądku, a nie żeby jak najszybciej mieć, jak największe transfery posiadać i w ogóle wszystko na max

Łatwa droga do bana na serwerze i problemów z providerem oraz bałaganie w systemie, na przykład takich jak tu

Co do SKPF - problem zniknie po spatchowaniu limitu połączeń. Jeśli dalej będzie się tak działo - wchodzisz w konfigurację swojego programu p2p i zmniejszasz tam ilość źródeł oraz połączeń - aż do skutku…

Oprócz tego:

start -> uruchom -> services.msc

Znajdź usługę Sunbelt Kerio Personal Firewall 4. Sprawdź atrybuty - tryb uruchomienia ma być automatyczny i usługa ma być uruchomiona